Такою думкою в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу поділився радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк. Він пояснив, яку наразі роль грає Володимир Зеленський.

Дивіться також "Наших депортованих дітей навчають ненавидіти рідних": що сказав Зеленський у Саудівській Аравії

"На початку був умовний символізм. Ну, знищили, до прикладу, Урядовий квартал, Президента та отримали пришвидшення реалізації сценарію "А". Сьогодні Путін абсолютно свідомий, що Зеленський не дозволяє Росії перейти до сценаріїв іншого плану. Перевести війну в затяжний формат чи зламати Україну, щоб вона пішла на ті чи інші переговорні процеси. Так, як було після першого етапу війни у 2014 році", – сказав Подоляк.

Постать Зеленського

Сьогодні Володимир Зеленський чітко фіксує позицію, що жодних переговорів з Росією та безпосередньо Путіним не буде. Він не реагує на спроби тиснути на Україну. Є абсолютним адептом того, що війна має закінчитися на умовах України, відзначив радник голови ОПУ. А найголовніше – він не дає шансів Росії стати модератором тих чи інших політичних процесів у світі.

Тому Путін розуміє, якщо прибере Президента України, то тоді буде більше шансів отримати 2014 рік, до прикладу. На жаль, коли раніше аналізували Україну, вважали, що це провінційна держава, яку можна буде дотиснути. Бо ті чи інші політичні зірки України готові будуть прийняти позиції сильних цього світу. Сьогодні всього цього компонента немає,
– сказав чиновник.

Він додав, що зараз Україна є абсолютно суб'єктною. Але треба багато працювати, аби вона залишилася на високому рівні після війни.

Михайло Подоляк про робочі поїздки Володимира Зеленського: дивитись відео

Країна після війни

На думку Михайла Подоляка, держава має виглядати інакше: менш корумпованою та забюрократизованою, більш конкурентною на фоні інших держав та швидкою у прийнятті рішень.

"Тому на сьогодні ризики є суттєві для Президента України. Бо його волею якраз тримається каркас чіткої позиції щодо правильного фіналу війни", – наголосив він.

Важливий елемент психології

Утім, попри всі ризики, Володимир Зеленський особисто зустрічається з лідерами держав – це важливий елемент психології.

"На мій погляд, дуже важливо, коли Президент особисто спілкується з лідерами інших держав. Це дозволяє набагато розширити комунікаційні рамки, дає людям опосередковано зрозуміти, хто перед тобою, чому він приймає ті чи інші рішення, як він думає, як готовий аргументувати. Це дає набагато ширше розуміння, чому треба підтримувати чи не підтримувати людину. Чому потрібно мати відносини з нею чи ні", – пояснив Михайло Подоляк.

Закордонні візити Володимира Зеленського: останні новини

  • Перед візитом до Саудівської Аравії Володимир Зеленський відвідав Париж, де зустрівся з Еммануелем Макроном. Глави двох держав також обговорили двосторонні відносини, зокрема й військову та гуманітарну підтримку України.
  • У ніч на 14 травня Володимир Зеленський приїхав до штаб-квартири німецького Міністерства оборони у Берліні. Він провів перемовини зі Франком-Вальтером Штайнмаєром та Олафом Шольцом. Зазначимо, що того дня у Берліні діяли безпрецедентні заходи безпеки.
  • Також 13 травня український Президент відвідав Італію, де традиційно зустрівся з лідерами держави та Папою Римським Франциском. Як зазначив сам Володимир Зеленський, це важливий візит для перемоги України.