Українські дипломати працюють, аби позиція Китаю більше дрейфувала у проукраїнський бік. Від початку повномасштабного вторгнення діалог з Китаєм тривав на рівні міністрів закордонних справ.
Зверніть увагу Китай отримає найбільше вигоди від перемоги України, – міжнародник
Щодо голови КНР Сі Цзіньпіна – було листування між лідерами. Між іншим, Сі Цзіньпін став першим лідером у світі, який офіційним листом, це така особлива дипломатична практика, привітав президента з днем народження,
– заявив Кулеба.
Глава МЗС України додав, що такі дипломатичні жести відбуваються на рівні лідерів. Водночас змістовний діалог вівся саме на рівні міністрів. Кулеба заявив про телефонні розмови та особисті зустрічі.
Китай не хоче залишитися у програші
Макс Бут – колумніст The Washington Post – зауважив, що Китай не хоче опинитися на програшному боці у війні Росії з Україною. Цзіньпінь вже зовсім не хоче залишатися на боці Владіміра Путіна та його пакетизованих окупантів. Водночас китайський лідер намагається балансувати.
Окрім того, Китай не в захваті від економічних зривів. Їх спричинила Росія повномасштабним вторгненням.
Також Китай боїться опинитися у повній ізоляції від цивілізованого світу. Перспектива стати, як Росія, державу не влаштовує.
"Як несентиментальний практик Realpolitik, Сі Цзіньпін не хоче опинитися на стороні, що може стати програшною",
– мовиться у публікації.
Саме тому офіційний Пекін обережно тягнеться до Європи. Водночас Штати мають докази того, що китайські компанії продають Росії нелетальне обладнання.
Залишається ризик, що Китай може напасти на Тайвань
Вільям Бернс – директор ЦРУ – заявив, що не потрібно недооцінювати амбіції Китаю. Відомо, що Сі Цзіньпін наказав військовим готуватися до можливого вторгнення на Тайвань у 2027 році. Звичайно, це не означає, що напад точно буде. Ба більше, колосальна поразка російських загарбників в Україні змусила китайського лідера задуматися. Однак варто зважати на цю загрозу.