Про це 24 Каналу розповів експерт-міжнародник, професор кафедри міжнародних відносин Національного авіаційного університету Максим Ялі. За його словами, Китай також має певні незручності від війни Росії проти України і зацікавлений, щоб все якнайшвидше закінчилося.
До теми Китай не хоче опинитися на програшному боці у війні Росії з Україною, – The Washington Post
Китай так само страждає від цього. І підтримка (України – 24 Канал) на дипломатичному рівні стає все більшою з кожною жертвою, зруйнованою місцевістю тощо. Адже є відповідні репутаційні наслідки і для самого Китаю. Вони так само хочуть, щоб все закінчилося якнайшвидше, але не можуть вплинути на Путіна,
– вважає Ялі.
За його словами, Китай незадоволений діями Росії. Не дарма в медіа з'являлися повідомлення, що Путін нібито кинув Сі Цзіньпіня, коли не попередив його про наміри здійснити повномасштабне вторгнення.
Чому Китаю вигідна перемога України: дивіться відео
Китаю вигідна перемога України
Як наголосив Ялі, після перемоги України світ стане не багатополярним, а "біполярним". Так раніше заявляв президент США Джо Байден, наголошуючи, що майбутні конфлікти будуть між демократіями та автократіями – між Штатами та Китаєм.
Натомість Росія упродовж війни з Україною поступово перетворюється на ресурсну базу Китаю. Залежність Москви від Пекіну з кожним днем зростає. Окупанти змушені переорієнтовувати потоки продажу нафти та газу, що дозволяє Китаю вибивати знижки.
З кожним днем Росія все більше перетворюється на ресурсну базу, про яку мріє Китай. Там також є своя історична пам'ять та зовсім інше сприйняття часу. Вони чудово пам'ятають 19 століття та хочуть повернення свої "ісконно китайських земель", які свого часу "відкусила" Росія. Свого вони дочекаються. Я б назвав Китай найбільшим вигодоотримувачем від війни,
– зазначив Ялі.
Китай міг постачати допомогу Росії
- Американські чиновники мають докази, що деякі китайські компанії продавали Росії нелетальне обладнання, яке використовували проти України. В адміністрації Байдена вже висловили занепокоєння з цього приводу.
- Росія могла отримати від китайських компаній бронежилети та шоломи. Штати вважають, що уряд Китаю має вжити заходів, щоб не допомагати агресору.
- Держсекретар Тоні Блінкен збирається відвідати Китай найближчими тижнями. Ймовірно, він там обговорить ці нелетальні постачання до Росії.