Про це 24 Каналу розповів політолог Володимир Фесенко, зауваживши, що більшість викликів є цілком робочими. Там реально знайти взаємоприйнятні компроміси.

Дивіться також Росія почала гібридну війну проти Фінляндії: для чого Путіну міграційна криза на кордоні ЄС

Україні доведеться домовлятися про квоти на європейських ринках, пристосовуватися до вимог "зеленого" курсу тощо. Уряд вже багато зробив і продовжує над цим працювати.

Наскільки знаю, офіс віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної працює над виконанням рекомендацій ЄС. Також йде формування тактики та стратегії наших майбутніх переговорів з європейськими партнерами. Тут я більш спокійний. Є розуміння проблем та викликів,
– сказав Фесенко.

Зараз варто було долучати галузеві організації та асоціації, щоб вони разом з державними структурами активно співпрацювали з Єврокомісією на своїх напрямках. До прикладу, аграрники вже почали таку роботу.

Дивіться розмову з Володимиром Фесенком на ютубі 24 Каналу

Яка головна проблема України

Як наголосив Фесенко, головна проблема України зараз цілком очевидна. Це – прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Він агресивно шантажує ЄС та Україну. Тут важливо, аби і Київ, і Брюссель діяли спільно, щоб подолати спротив Угорщини.

Ця тактика, коли відвертим та агресивним шантажем вибивають поступки з боку Києва та Брюсселя… Коли почнуться переговори про наш вступ до ЄС, то Угорщина постійно створюватиме проблеми. Тут маємо діяти разом з керівництвом ЄС, щоб подолати спротив Угорщини. Потрібно реалізовувати спільну тактику з європейськими друзями. Думаю, що ми подолаємо спротив Угорщини,
– підкреслив Фесенко.

Інтеграція України до ЄС: коротко

  • В грудні відбудеться саміт ЄС, де мали б розпочатися переговори про подальше членство України в Євросоюзі. Звісно ж, Орбан хоче заблокувати це рішення.
  • Ольга Стефанішина вже прокоментувала цю загрозу. Є сподівання, що держави ЄС заблокують можливе вето від Угорщини.
  • Раніше Єврокомісія рекомендувала почати переговори про вступ України та Молдови до ЄС. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Київ виконав понад 90% вимог, які потрібні для початку такого діалогу.