Однак журналісти WSJ стверджують, що найкраща відповідь США на збиття безпілотника MQ-9 Reaper – надання Україні ракет великої дальності. Вони значно пришвидшать перемогу нашої держави.
До теми Росія підіймає уламки американського дрона MQ-9 Reaper з допомогою доісторичного судна
Для США відкрились нові можливості протидіяти Росії
Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що цей інцидент, спричинений російськими пілотами, міг бути "ненавмисним".
Адміністрація Байдена калібрувала свою політику щодо України, виходячи з власної тривоги щодо реакції Путіна. Однак цей інцидент є ще одним нагадуванням про те, що кремлівський диктатор готовий на будь-які ризики, аби США перші розпочали військовий конфлікт.
За словами експертів, тепер Байден має ще більше причин, аби дати Україні зброю, необхідну для перемоги. У пріоритеті далекобійні ракети перетворили б тил окупантів на передову.
Є ймовірність, що американський лідер дотримуватиметься стриманості. Однак видання припускає, що уникнення відповідальності за свої дії дозволить Путіну робити ще гірші речі.
Що варто знати про збиття безпілотника Reaper
- Вранці 14 березня російський винищувач Су-27 збив американський безпілотник MQ-9 Reaper у міжнародних водах Чорного моря.
- Речник Держдепартаменту США Нед Прайс сказав, що дії російських пілотів були небезпечними та непрофесійними й це могло "спровокувати набагато більший інцидент".
- Після цього посла Росії в США Анатолія Антонова викликали до Державного департаменту Сполучених Штатів. Він встиг виправдався за інцидент та заявив, що йому ніхто не погрожував.
- Глава Пентагону Ллойд Остін поговорив з російським міністром оборони Сєргєєм Шойгу щодо інциденту над Чорним морем.
- Згодом Москва заявила про намір дістати уламки збитого БпЛА з моря, але у Вашингтоні вважають, що країна-терорист уже це зробила.
- Очевидно, що поспіх Кремля зумовлений бажанням перехопити американські технології і зробити те, що росіяни вміють найкраще – вкрасти і видати за своє.
- Тільки-от перед падінням безпілотника, американські фахівці видалили конфіденційне програмне забезпечення, що унеможливить перехоплення технологій.