Водночас в Росії є й багато прихильників ідеї ядерного удару як не по Україні, так по європейських країнах. Про це 24 Каналу розповів колишній співробітник КДБ і Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Жирнов.

Читайте також Проліт не підлягає відновленню: Путін анонсував "помсту" за Кримський міст

У Росії повно божевільних

Навіть прийняття рішення не означає, що сам Путін натискає умовну "червону кнопку" і щось одразу полетіло. Система насправді складна.

"Цих ядерних валізок є три. Тобто має бути щонайменше 3 людини – Шойгу, Герасимов і Путін. Вони мають бути між собою згодні. Тільки так можна прийняти рішення. Далі є цілий ланцюжок, по якому йде наказ", – пояснив Сергій Жирнов.

Є ще багато людей, які мають діставати боєголовки зі сховищ, ставити їх на ракети, запускати літаки й так далі. Тож існує висока ймовірність, що хтось із цих людей висловить незгоду.

Водночас в країні-терориста є абсолютно божевільні людей, як Ольга Скабєєва, Дмітрій Мєдвєдєв чи Сєргєй Караганов.

В Росії є усвідомлення, що якісь безумці можуть потягнути не лише Росію, а й весь світ у ядерну катастрофу. Будемо сподіватись, що є розумні люди в оточенні диктатора. І хтось витягне свій ПМ та просто вистрілить йому в голову, коли він віддасть такий наказ,
– зазначив Жирнов.

Зокрема, можна припустити, що саме тому Владімір Путін і боїться цей наказ віддавати. Він не впевнений ні в тому, що такий наказ виконають, ні що загалом буде в безпеці.

Сергій Жирнов про можливе застосування ядерної зброї: дивитись відео

Ядерна зброя у Росії: останні новини

  • У Головному управлінні розвідки розповіли, що під час заколоту Євгенія Пригожина вагнерівці дійти до бази "Воронєж-45", де зберігаються ядерні пристрої. За словами Кирила Буданова, єдиною перешкодою для заколотників стали зачинені двері.
  • Такі невеликі ядерні бомби були популярними в час холодної війни. Однак ще на початку 1990-х США та Росія домовились вилучити їх зі своїх арсеналів. Втім колишній головний юрисконсульт Національної адміністрації з ядерної безпеки США Девід Джонас пояснив, що не можна сказати достеменно, чи Росія дотрималась обіцянок.
  • Британська розвідка припускає, що через ризики під час заколоту можна пояснити відсутність ядерних субмарин Північного флоту Росії на параді до дня військово-морського флоту Росії.