Збройним Силам вдалося звільнити Кліщіївку Донецької області 17 вересня. Українські військові здійняли у деокупованому населеному пункті державний прапор.

Дивіться також Звільнення Андріївки та стабілізація фронту: як за тиждень змінилась карта бойових дій

Як проходило звільнення села

Прикордонники зі штурмової бригади "Сталевий кордон" вступили під підпорядкування 80 ОДШБ та спільно з іншими бійцями ЗСУ брали участь у деокупації Кліщіївки. Село було поділене на різні сектори, кожен з яких штурмувала окрема група.

Операції передувала підготовча робота – бригада ознайомлювалася з документами і місцевістю, доводила до особового складу та молодших командирів. Військові зрозуміли, що населений пункт є пріорітетом на цьому етапі ведення війни.

Першочерговим завданням було штурмувати зайняту посадку. Були сформовані групи. Були проведені тренувальні заняття. Це не було раптово,
– розповів командир однієї з бригад.

Як проходила операція зі звільнення: дивіться відео

ЗСУ обробили всю інформацію та підготували план деокупації населеного пункту. Вони підібрали людей та озброєння, після чого сформували групи для виконання.

Була задача "мінімум", була задача "максимум". Ми під час першого ж штурму виконали задачу "максимум" – зайняли половину посадки. Штурмували, зачистили ворожі окопи, нори, знищили ворога,
– розповів командир.

Після цього на місце прибули групи закріплення, яким передали зачищені позиції.

Деталі звільнення Кліщіївки – дивіться у відео

Деокупація Кліщіївки

  • 17 вересня ЗСУ повністю очистили від загарбників Кліщіївку, що на Донеччині та офіційно повідомили про звільнення селища. Там не використовувалися додаткові засоби – вдається рухатися вперед силами оборони.
  • Українці тримають населений пункт під контролем, однак росіяни намагаються повернути втрачені території. Ворог намагається завдати максимальної шкоди воїнам та працює з усіх можливих засобів вогневого ураження.
  • Звільнення Кліщіївки позитивно впливає на логістику українських військ на Бахмутському напрямку. Ворог же навпаки, значно постраждав внаслідок деокупації. Противник змушений відходити від першої лінії оборони та хаотично будувати другу