В середньому на одного члена сім'ї на місяць припадає 3-4 кубометри води. Якщо сім’я складається із трьох людей – за холодне водопостачання і водовідвід, до прикладу, в місті Києві в середньому доведеться сплатити близько 125 гривень за місяць.

Якщо така сім’я є користувачем, скажімо, ПАТ "Київенерго" і витрачає по 3 кубометри гарячої води за місяць на кожного – в загальному доведеться платити близько 750 гривень. А в перерахунку за цілий рік суми виходять чималенькі. Саме тому експерти радять економити.

По перше – встановіть лічильники. Найпростіші, як і на гарячу, так і на холодну воду коштують в середньому від 120 до 400 гривень. Це досить дешевий та дієвий захід з економії фінансів. Таким чином, якщо ви живете в багатоповерхівці, на вас не списуватимуть чужі витрати.

Повний випуск програми "Корисні файли" дивіться тут.

Для зменшення витрат води рекомендують замість прийняття ванни обмежитися душем. Витрати води під час купання знизиться приблизно втричі.

Спробуйте почати користуватися заглушкою для раковини умивальника. Цей нехитрий захід дозволить добитися значної економії води при чищенні зубів та голінні.

Намагайтеся не допускати засихання залишків їжі на тарілках і в каструлях. Адже на те, щоб їх відмити, знадобиться багато води.

Читайте також: Як зекономити на електроенергії: практичні лайфхаки

Придбайте і встановіть спеціальну насадку-розпилювач типу "душ" на кран у кухні. Їхня ціна від 50 до 200 гривень. За рахунок підвищення ефективності витрати води під час миття посуду, вам вдасться досягти значної економії води.

Встановіть сучасний зливний бачок у туалет, який має два режими зливу – великий і економніший, або замініть зливний механізм, якщо це можливо, у наявному бачку. Він коштує від 100 до 300 гривень.

При встановленні нової сантехніки в квартирі, зокрема кранів, знайте, що сучасні ричагові змішувачі дозволяють добитися певної економії води, в порівнянні із звичайними. Відбувається це за рахунок швидшого змішування гарячої та холодної води. Тобто період часу між включенням крану і отриманням води потрібної температури – зменшується.

Читайте також: Як заощадити кошти на комунальних послугах: що про це варто знати

В останні роки на ринку почали з'являтися різноманітні системи рециркуляції води для дому. Принцип їх роботи досить простий: використана вода не спускається відразу в каналізацію, а проходить грубе очищення і використовується повторно на менш відповідальних ділянках водопостачання. Наприклад, вода після миття в душі може бути використана для зливу в туалеті. Однак, потрібно визнати, що система рециркуляції води скоріше підійде для мешканців котеджів і особняків. В квартирі можливості її використання істотно обмежені.

Проте найефективнішим способом економії води – є справні крани. Адже якщо цівка води, що постійно витікає трохи, товща за сірник – то впродовж доби втратите від 300 до 500 літрів води.

Якщо у вашому мікрорайоні або селі є джерела води (колодязі, бювети) не минайте нагоди користуватися ними. По-перше, ви заощадите гроші на купівлі бутильованої води, а по-друге, зекономите на воді з вашого крану.