Процес відновлення координуватиме Пенні Пріцкер. Ця новини великий позитивний знак для України. Таку думку 24 Каналу висловила нардепка, керівниця ТСК для контролю за використанням озброєння Олександра Устінова.

Важливо Зеленський незабаром зустрінеться з Байденом, – ЗМІ

Сполучені Штати мислять стратегічно

Родина Пенні Пріцкер одна з найбагатших в Америці й після повномасштабного вторгнення хотіла приїхати в Україну. До того ж сім'я Пріцкер має українське коріння. Її дідусь був українцем й в 19 столітті емігрували до США.

Американці мислять стратегічно, на відмінно від українців, які думають категоріями, як дожити до завтра, як виграти невелику битву чи як закрити на ніч небо. Ми, на жаль, живемо сьогоднішнім днем,
– мовила нардепка.

США думають стратегічно й розуміють, що їм треба вже працювати зі своїми бізнесами та компаніями для того, аби показувати їм, що в Україні є майбутнє, а також залучати їх на маленькі проєкти з реконструкції для того, щоб вони потім могли сюди заходити.

"Це гарний знак, тому що це насамперед підтримка України, можливості відкриття спільних підприємств. Фактично відкриття дверей для бізнесу в Україні", – додала Устінова.

Що для України означає призначення США спецпредставниці з відбудови: дивіться відео

Треба залучати виробників

Зараз питання так званої страховки від війни вирішили європейці й частково вирішили в США. Держава за свої гроші страхуватиме компанії, які заходитимуть в Україну, від ризику, пов'язаного з війною. Наприклад, якщо ти відкриваєш виробництво і в нього потім прилітає ракета, то держава має відшкодувати.

Я знаю, що європейці це вже роблять, якщо це зроблять і американці, то це значно допоможе Україні залучати виробників,
– зазначила нардепка.

Зараз українці з одного боку говорять про реконструкцію та відновлення, а з іншого боку про те, що в Україну вже треба залучати виробників, які можуть працювати над відбудовою країни, будівництвом майданчиків для F-16, виробництвом деталей для техніки, яку передають партнери тощо.

Ми вже можемо робити більшість запчастин для американських гаубиць M777. Зараз їх треба залучати в Україну, адже це зменшить вартість виробництва. Залучення виробників в Україну має бути однієї з наших пріоритетних цілей,
– додатково Устінова.

Наразі військові бюджети усіх країн світу ростуть. 10 років тому світ знищував та продавав озброєння, а зараз всі нарощують виробництво.

Допомога Сполучених Штатів українцям: останні новини

  • Журналісти повідомляють, що уже найближчим часом може ухвалити остаточне рішення щодо передачі далекобійних ракет ATACMS Україні. Ймовірність того, що це станеться зараз, набагато вища, ніж була раніше.
  • У Wall Street Journal повідомили, що Україна може отримати ATACMS вже цієї осені. Однак їх кількість буде дуже обмежена.
  • Зазначимо, що все більше законодавців-республіканців закликають посилити контроль за тим, як Україна використовує гроші. Тому Пентагон створює нову команду для моніторингу допомоги США.