Путін визнав, що військові дії Кремля в Україні не принесли бажаних результатів. Зокрема, однією з недосягнутих цілей він назвав "денацифікацію", яка передбачає "заборону неонацистських рухів", які нібито існують в Україні.

Дивіться також Путін дав інтерв'ю Такеру Карлсону: головне з розмови пропагандиста і президента Росії

Путін про Крим, Стамбул і "денацифікацію"

Путін стверджує, що окупація Криму була "вимушеним кроком", оскільки півострів нібито був під загрозою. Водночас "неупереджений журналіст" Такер Карлсон, відомий своїми проросійськими поглядами, констатував в ході цієї розмови, що повернення Криму Україні, як умова миру, є чимось нереалістичним.

Разом з тим кремлівський ватажок звинуватив Україну в небажанні вести переговори, продовжуючи розповсюджувати кремлівські пропагандистські наративи. В інтерв'ю він повторив відомі тези російської пропаганди, зокрема ті, що стосуються війни проти України.

Україна почала війну, а мета Росії – припинити її... Денацифікація. Після здобуття Незалежності Україна почала шукати, як кажуть деякі аналітики на Заході, свою ідентичність. І нічого краще не придумала, як поставити на чільне місце цієї ідентичності хибних героїв, які співпрацювали з Гітлером,
– запевняє голова терористичної держави.

Путін заявив, що проблема "денацифікації" порушувалась, зокрема, у ході переговорного процесу в Стамбулі весною 2022 року. Він поспішив наголосили, що "не з ініціативи Кремля" завершився діалог, а – західних партнерів, які переконали Москву відвести війська з-під Києва.

Дивіться також У Білому домі відреагували на інтерв'ю Путіна американському конспірологу Карлсону

Контекст

  • Розповідаючи про мету свого приїзду в Москву та запис інтерв'ю з Путіним, американський псевдожурналіст Карлсон зазначав, що громадяни США мають право знати про цілі однієї зі сторін у війні, на яку виділяє гроші Вашингтон. За його словами, нібито є неправильним те, що ніхто зі західних журналістів не взяв інтерв'ю у Путіна після 24 лютого 2022 року.
  • Зрештою, двогодинна розмова з "американського Соловйова" та президента Росії не знаменувалась чимось новим. Кремлівський ватажок тривалу частину хронометражу розповідав свою, вигадану версію історії від часів Русі-України до сьогодення. Також він повторював те, що від нього і так можна було почути після початку повномасштабного вторгнення.
  • Найголовніший меседж можна описати так: це "не Росія" почала війну, а Україну. Російські війська "змушені були" ввійти на територію сусідньої держави, оскільки в Україні "панує неонацизм" та "співають дифірамби Гітлеру".