Про це повідомило Міністерство оборони Японії. Токіо спостерігало за операціями Пекіна після того, як 16 грудня китайська військово-морська група, до складу якої входили ракетні есмінці, пропливла між головним островом Окінава та островом Міяко в західну частину Тихого океану зі Східно-Китайського моря

Цікаво Через "тривожні кроки" США: КНДР збільшить виробництво тактичної ядерної зброї

Вторгнення у повітряний простір та територіальні води Японії не зафіксували

Перш ніж повернутися тим самим шляхом у неділю 1 січня, китайські сили здійснили понад 300 злетів і посадок літаків і гелікоптерів. Однак Токіо не зафіксувало порушень повітряного простору чи вторгнення у свої територіальні води.

Видання підкреслило, що Китай не вперше проводить подібні маневри, однак ці навчання відбулися після того, як Японія оголосила що подвоїть витрати на оборону протягом наступних п'яти років. Таким чином Токіо намагається стримати Китай від використання своїх військових сил, зокрема й проти Тайваню.

Крім кораблів та авіації, 1 січня Японія виявила польоти китайського безпілотника WZ-7 поблизу острова Міяко. Це один апарат пролетів у понеділок 2 січня.

Китай може почати війну проти Тайваню

  • Президент Китаю Сі Цзіньпін заявив, що питання майбутнього Тайваню має вирішити китайський народ і не виключає, що його країна може застосувати силу.
  • 23 жовтня на з’їзді Комуністичної партії Китаю було оголошено про переобрання Сі Цзіньпіна генеральним секретарем на третій термін. Китайський лідер озвучив дуже важливу промову, де підбив результати своєї роботи за останні 5 років та окреслив план на майбутнє п'ятиріччя.
  • Останні кілька років китайські ВПС дуже часто порушують зону ППО Тайваню. Країна непокоїться, що одного дня вони таки можуть завдати удару.
  • Після агресивних навчань Китаю біля Тайваню Держдеп США схвалив продаж Тайваню військового обладнання на 1,1 мільярда доларів.
  • Також Міноборони Тайваню підготувало звіт про військові навчання Китаю поблизу берегів острова. У документі мовиться про імітацію ударів по американських кораблях.
  • У Держдепі США зауважили, що війна між Китаєм і Тайванем потенційно можлива, адже після останнього партійного з'їзду Сі Цзіньпін має абсолютний контроль над Китаєм.