Як повідомляє у телеграмі пресслужба ОПУ, участь у заході взяли керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак і заступник керівника Адміністрації російського президента Дмитро Козак. Останній у Кремлі відповідає за український напрямок.

До теми! На мирні переговори з Росією є рік часу, – Зеленський розповів, чого очікує від мінських угод

За результатами зустрічі сторони досягли домовленостей щодо таких питань:

  • обмін утримуваними особами;

– учасники ТКГ у Мінську мають надати перелік осіб, що підлягають взаємному звільненню. Обмін має відбутися у найкоротші терміни.

– у ТКГ мають представити остаточно узгоджені списки осіб, що підлягають процедурі взаємного звільнення, включно з підсумками верифікації;

– верифікацію проводитимуть представники Червоного Хреста, але перед цим бойовики мають надати їм доступ до українських полонених, що перебувають на окупованих територіях.

  • розведення сил і засобів;
  • одночасне відкриття контрольних пунктів у Золотому та Щасті.
  • запровадження Консультативної ради.

В Офісі Президента додають, що Консультативна рада має здебільшого складатися з політичної підгрупи ТКГ. Її очолює другий український президент Леонід Кучма.

Запровадження Консультативної ради відбудеться після консультацій з представниками:

  • ОБСЄ,
  • Франції,
  • Німеччини.

Важливо! Наступний обмін полоненими хочуть провести вже у березні

Темою цих консультацій стане виконання домовленостей, досягнутих під час паризького саміту в нормандському форматі.


Про що домовились у Парижі 9 грудня / Інфографіка 24 каналу

Козак за підсумками зустрічі заявив, що Контактна група на переговорах в Мінську домовилася про нові механізми взаємодії сторін з пошуку політичних рішень для врегулювання конфлікту на Донбасі.

Це є надзвичайно важливим, тому що ми вважаємо, що це найважливіший елемент врегулювання. Без ухвалення принципових рішень щодо варіантів врегулювання конфлікту ми не зможемо сильно просунутися в гуманітарних питаннях, в питаннях безпеки і в економічних питаннях,
– повідомив він під час спілкування з журналістами.

Окупанти, зі свого боку, називають вищезазначену Консультативну раду "органом для прямого діалогу Донбасу та Києва з політичних рішень".

Протокол зустрічі 11 березня передано до ОБСЄ. Наступне засідання ТКГ заплановано на 25 березня. За словами Козака, вже цього дня Контактна група може ухвалити механізм діалогу сторін конфлікту на Донбасі за участю країн нормандського формату. Тобто, є шанс, що у найближчому майбутньому участь у мінському процесі зможуть брати представники країн "нормандської четвірки".

Підсумки попереднього засідання! Бій під Золотим і загроза коронавірусу: які теми обговорила ТКГ у Мінську

Що відомо про ТКГ у Мінську? Її повна назва – Тристороння контактна група з мирного врегулювання ситуації на Сході України. Складається вона з представників України, ОБСЄ та Росії. А сформували групу як засіб для полегшення дипломатичного вирішення війни на Сході України. Очолює українську делегацію другий президент Леонід Кучма.