Про це заявили члени Європейської ради у пресрелізі, опублікованому після першого дня саміту ЄС, який відбувся 23 червня.

До теми Разом з HIMARS і кораблями: США оголосили про військову допомогу Україні на 450 мільйонів

У Європейській раді наголосили, що хочуть допомогти Україні відстояти своє право на самооборону від агресії Росії.

Європейський Союз, як і раніше, твердо відданий наданню подальшої військової підтримки, щоб допомогти Україні здійснити своє невіддільне право на самооборону від російської агресії та право захищати свою територіальну цілісність. З цією метою Європейська рада закликає Раду оперативно працювати над подальшим збільшенням військової підтримки,
– мовиться у пресрелізі.

У ЄС вкотре звернулися до Росії

Європейська рада закликала Росію "негайно припинити націлюватися на сільськогосподарські об'єкти та вивіз зернових" з України. Також у ЄС закликали країну-агресорку розблокувати Чорне море, зокрема порт Одеси, щоб дозволити експорт зерна та комерційні судноплавні операції. Саме на Росію поклали провину у глобальній кризі продовольчої безпеки.

Росія, використовуючи продовольство як зброю у своїй війні проти України, одноосібно відповідальна за глобальну кризу продовольчої безпеки, яку вона спровокувала,
– мовиться у повідомленні.

Білорусь теж не уникне відповідальності

Європейська рада засудила напади Росії на цивільне населення та громадянську інфраструктуру, додавши, що "необхідно дотримуватися міжнародного гуманітарного права, серед іншого щодо поводження з військовополоненими".

Росія, Білорусь і всі відповідальні за військові злочини та інші найбільш серйозні злочини будуть притягнуті до відповідальності за свої дії відповідно до міжнародного права,
– наголосила Європейська рада.

Україна отримала статус кандидата в ЄС

  • 23 червня європейські лідери схвалили історичне рішення – Україні надали статус кандидата на вступ до Євросоюзу.
  • В Україні вже впроваджено близько 70% європейських правил, норм і стандартів, але ще необхідно зробити важливу роботу щодо верховенства права, деолігархізації та боротьби з корупцією.
  • Разом з Україною статус кандидата на вступ до Євросоюзу надали Молдові. Натомість Грузії статусу кандидата не надали. Глава Євроради Шарль Мішель сказав, що це може статися, якщо країна зробить кілька важливих кроків.

До теми – прапор України підняли перед будівлею Європарламенту: дивіться відео