Завдяки таким діям ЄС хоче завадити Білорусі та іншим прикордонним країнам використовувати нелегальну міграцію як загрозу для блоку. Європа називає новий механізм останньою відповіддю на кризу, яка виникла на білоруському кордоні.

Читайте також В Україні створили новий штаб для захисту від мігрантів з Білорусі

Що спонукало ЄС до цього рішення

Від прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького були попередження про те, що Європа стикається із "синхронізованою" загрозою безпеці через прикордонну кризу.

Європейська комісія переконана, що події із мігрантами "не могли б відбутися без участі деяких транспортних операторів, свідомо чи несвідомо".

Яке покарання очікує на порушників

Для сухопутного, повітряного, внутрішнього водного та морського транспорту компаній-порушників можуть призупинити ліцензію.

Ще одне покарання може бути у вигляді обмежень на європейські операції перевізників та заморожування транзиту через Європу.

Мігранти на білорусько-польському кордоні

  • 8 листопада до кордону з Польщею з білоруського боку підійшли кілька тисяч мігрантів із Сирії, Іраку та Ірану. Вони хочуть потрапити до ЄС незаконно.
  • За повідомленням польської сторони, білоруські силовики не пускають нелегалів назад. Згідно з позицією ЄС, мігрантів організовано звезли на кордон.
  • Польща заявила, що під час нападів на польському кордоні співробітники білоруських служб захищають мігрантів. Це схоже на реалізацію узгодженої тактики.