Євген Жилін народився 6 січня 1976 року в родині інженера. У 1993 році вступив до Харківського університету внутрішніх справ на факультет економічної безпеки за спеціальністю правознавство, який закінчив в 1997 році.

"Міліцейський період"

Після закінчення навчання у 1997 році вступив на службу в управління по боротьбі з організованою злочинністю Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області.

У 2005 році потрапив у СІЗО – його звинувачували у підриві автомобіля Геннадія Кернеса, незаконному зберіганні вибухівки та зброї, а також перевищенні влади. Відсидів три роки в СІЗО, після чого справу закрили, а самого Жиліна відновили на роботі в УБОЗі. За словами Жиліна, строк перебування в СІЗО йому зарахували в стаж, а судимість анулювали.

Відновлення Жиліна на посаді співробітника МВС набуло розголосу після того як Василь Климентьєв в газеті "Новий стиль" опублікував відкритого листа на ім'я прокурора Харкова про неправомірність зачислення на службу Жиліна на підставі того що де-юре кримінальне провадження по ньому не закрите. Згодом Климентьєв зник безвісті.

Крім цього, Жилін проходив свідком у справі отруєння Віктора Ющенка.

В 2010 йде на пенсію "за вислугою років" – у 34 роки.

Бізнес-період

Протягом наступних років створив і очолив низку структур під назвою "Оплот", в тому числі спортивний клуб, бійці якого надовго запам'ятались прихильникам Євромайдану, особливо в Києві та Харкові. За інформацією ЗМІ, під "його крилом" також була мережа конвертаційних центрів.

Місцева влада (мером міста в той час вже став Геннадій Кернес), як мінімум, дозволяла існувати такому "бізнесу" в місті. Хоча в режимі "офф-рекордс" місцеві політики і бізнесмени стверджували – Кернес вирішив, що Жиліна простіше купити, аніж залякати.

Я вважаю, що всі гроші, які багаті люди заробляють, приходять до них просто так. Просто падають з неба!
– переконував Жилін.

У 2012 році планував балотуватися в народні депутати, але пізніше зняв свою кандидатуру.

Євромайдан та втеча до бойовиків

З початком Євромайдану Жилін став затятим противником його учасників. У січні 2014 року разом зі своїми бійцями провів в Києві акцію з блокування автомобілів учасників Автомайдану і зробив резонансні заяви про необхідність "рознести майдан по шматочках", пообіцявши через два тижні повернутися зі своїми прихильниками і розібрати барикади на Майдані.

Сьогодні ті, хто там на площі – це злочинці. Всі вони повинні знати, що якщо в ході затримання я відламав руку, ногу, або виб'ю око, я буду діяти правомірно і законно,
– заявляв свого часу Жилін.

За інформацією джерел сайту "24", бійці "Оплоту" були причетні до викрадення та вбивства Юрія Вербицького в січні 2014 року.

У Харкові Жилін брав участь в зіткненнях з учасниками місцевого Євромайдану, члени "Оплоту" силовими методами розганяли місцевих активістів. Також його підозрюють у причетності до організації загонів так званої "Самооборони" в південних і східних областях України, які виступали противниками Революції гідності. А сам він на з'їзді депутатів південно-східних областей у Харкові 22 лютого закликав "очистити" Партію регіонів або створити нову політичну силу – фактично, політичне крило "Антимайдану".

Відзначились члени "Оплоту" і навесні – вони були причетні до неодноразових захоплень будівлі Харківської обласної державної адміністрації, які закінчувались досить криваво. Крім того, вони брали участь в штурмах і захопленні мерії Донецька і Донецької ОДА.

"ДНР" і "екзил"

Донецьке "відділення" "Оплоту" відіграло серйозну роль у створенні терористичної "ДНР" – чого лише варта персона Олександра Захарченка, який власне і очолював регіональну "філію". Більше того – в кінці серпня на сайті "Оплоту" з'явилася інформація про призначення Жиліна "старшим радником з економіки" Захарченка. Однак переїхав він не у Донецьк, а в Росію, де й продовжував свою комерційну діяльність.

Зрозуміло, що після цього всього шлях додому для Жиліна був закритий – проти нього було відкрито низку кримінальних проваджень. 10 липня 2015 року Генпрокуратура оголосила Жиліну підозру в нападі на активістів Майдану. Крім того, управлінням СБУ в Харківській області проводилося досудове розслідування за фактом фінансування Жиліним тероризму. Його також звинувачували в сприянню привласнення коштів комунальних підприємств міста через створені ним фіктивні фірми. А у вересні 2015 радник глави СБУ Юрій Тандіт заявив, що Жилін – один з організаторів замаху на міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

28 січня поточного року Печерський районний суд столиці заочно заарештував Жиліна за підозрою в незаконному викраденні людини групою осіб. Він був оголошений в міжнародний розшук.

А 19 вересня вбивця, який чекав на Жиліна та його знайомого в кафе, відкрив стрілянину, як тільки вони увійшли.