Українські депутати раз за разом повторюють, що намагаються зупинити Асамблею від ганьби, передає представниця вітчизняної делегації, віце-спікер Ради Ірина Геращенко.

Важливо: У ПАРЄ готуються голосувати за рішення Росії навіть без тексту, правки України відхилили

В ці хвилини в ПАРЄ деякі європейські політики реалізовують ганебну Страсбурзьку змову – повертають російську делегацію. Дають їй індульгенцію за всі злочини РФ. Мої колеги методично зачитують поправки. Європейці відверто дратуються, в них полетіли плани на вечір, ресторани, келих шампанського, вони планували закінчити розгляд доповіді о 20:00,
– розповідає вона про ситуацію в ПАРЄ.


Українська делегація в ПАРЄ/ фото з соцмереж

За словами Геращенко, "кулуарами ПАРЄ ходить вже не привид реваншу, а реванш Росії". Віце-спікер парламенту каже, що зараз існує дуже висока імовірність, що російська делегація вже 25 червня повернеться до складу Парламентської асамблеї Ради Європи.

"Якщо зараз буде проголосована ця резолюція, я можу прогнозувати, що вже в грудні Європейський Союз також піде або на полегшення, або на скасування санкцій проти Російської Федерації. Демократія зараз програє грошам", – заявила віце-спікер.

"Ми бачимо веселі заяви російських лобістів, по всюди ходять російські журналісти-пропагандисти", – додала нардеп.

Хто за повернення Росії до ПАРЄ?

Щонайменше делегації 10 країн виступили за повернення Росії до Парламентської асамблеї вже під час засідання регламентного комітету. Серед них:

  1. Франція;
  2. Німеччина;
  3. Італія;
  4. Ісландія;
  5. Сан-Марино;
  6. Туреччина;
  7. Нідерланди;
  8. Швейцарія;
  9. Норвегія;
  10. Монако.

Проти повернення делегації Росії:

  1. Україна;
  2. Британія;
  3. Польща;
  4. Грузія;
  5. Литва.

Читайте також: Тереза Мей за повернення Росії до ПАРЄ: заява британської прем’єрки

Чому Росії зараз немає в ПАРЄ?

У 2014 році російську делегацію позбавили права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи через агресію проти України й анексію Криму. У відповідь Росія припинила свою участь у роботі міжнародної організації й не платить внески. У ПАРЄ потужне проросійське лобі неодноразово робило спроби повернути російську делегацію, але їх вдавалося вчасно заблокувати.

Як вона може повернутися в організацію?

Але: 16 травня у Раді міністрів підтримали документ, який відкриває шлях для повернення Росії, а 17 травня його остаточно затвердили. На думку українського міністра закордонних справ Павла Клімкіна, якщо з Росії знімуть санкції, то це фактично означатиме нормалізацію протиправних дій Кремля стосовно України, а мінські угоди втратять сенс.