Водночас Європа не розголошує деталей про те, яке ймовірне покарання може бути для країни-агресорки. Також ЄС заохочує використовувати більше дипломатії у стосунках з Росією.

До теми "Напад буде помилкою": Джонсон і Путін поговорили про Україну

Будь-яка подальша військова агресія проти України матиме серйозні наслідки та серйозні витрати у відповідь, включаючи обмежувальні заходи, скоординовані з партнерами,
– заявили лідери ЄС, маючи на увазі партнерів США та Великобританію.

За словами голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, блок готовий ввести і додаткові санкції. Адже ті, які діють зараз, ввели у відповідь на анексію Кримського півострова Росією у 2014 році.

Як можуть покарати Росію

Одним із важелів впливу на Росію може бути газопровід "Північний потік-2", адже його у Європі ще не сертифікувати і не запустили в роботу. Також є припущення, що Росію можуть відключити від глобальної фінансової платіжної системи Swift.

Європейські лідери також зазначили, що підтримують нормандський формат для вирішення ситуації.

Що відомо про ймовірний наступ Росії

Росія продовжує вести гібридну війну, щоб дестабілізувати ситуацію всередині України. За інформацією Міністерства оборони України, Росія періодично перекидає та накопичує війська біля кордонів. У такий спосіб країна-агресорка намагається підтримувати напругу в регіоні й тиснути на сусідів.

Як прогнозував дослідник Conflict Intelligence Team (CIT) Кирило Михайлов, у січні – лютому 2022 року концентрація військ Росії поблизу українського кордону може стати вищою, ніж навесні 2021 року. Наразі там стільки бійців держави-агресорки, скільки було у квітні 2021 року.

Реакція світу

Вам може бути цікавою думка, що Путін насправді імітує вторгнення в Україну: дивіться відео