Жодних виправдань Юрченку бути не може, – ОПУ

Найбільше, зазначили у президента Зеленського, обурливою є поведінка самого Юрченка та його помічника. Відповідну заяву оприлюднили на сайті ОПУ.

До теми Венедіктова підписала підозру Юрченку: який запобіжний захід проситимуть для нардепа

Юрченко у свої 32 роки поводиться так, ніби він повністю пропустив увесь політичний розвиток нашого суспільства після 2014 року. Не побачив, не зрозумів, не навчився. Жодного виправдання цьому бути не може,
– мовиться у заяві пресслужби Офісу Президента.

У Юрченка більше нема етичних прав бути депутатом

В Офісі Президента оцінили діяльність НАБУ ТА САП з викриття аналогічних справ. У Зеленського сподіваються, що матеріалів буде достатньо, аби довести відповідні звинувачення у суді. Щодо самого Юрченка – то у нього нема більше права бути народним обранцем.

З політичної й моральної точок зору, враховуючи наведений НАБУ відеоматеріал, пан Юрченко втратив етичні підстави бути депутатом Верховної Ради. Влада – не місце для "плюшок",
– сказали в Офісі Президента.

В ОПУ, проте, наголошують на презумпції невинуватості і сподіваються, що Юрченко буде співпрацювати зі слідством.

Головне у справі Олександра Юрченка

  • НАБУ 15 вересня опублікувало відео, на якому детектив під прикриттям передає 13 тисяч доларів помічнику Юрченка. Ймовірно, що хабар посередник повинен був передати своєму керівнику.
  • Ці гроші нардепу начебто заплатили за внесення змін у законодавство про побутові відходи. Згодом мали додати ще 200 тисяч доларів.
  • Детективи НАБУ оголосили підозру помічнику нардепа. Його взяли під варту з можливістю внесення застави у розмірі 1,5 мільйона гривень.
  • Спочатку в Офісі генпрокурора заявили, що інформація про причетність Юрченка до хабарництва провокативна і генпрокуратура не отримувала матеріалів по цій справі.
  • Проте вже 17 вересня Венедіктова повідомила, що підозру Юрченку таки підписала. Прокурори клопотатимуть про тримання під вартою.