Рівень води у річках почав підніматись 27 червня. Вже наступного дня було прийнято рішення про евакуацію. А вже 29-ого рівень води в річці Ія склав 1383 сантиметри при критичній позначці у 700. За 5 днів число постраждалих збільшилось з 348 людей до 2 тисяч, передає "Іркутськ Сьогодні".

Читайте також: Ми живемо з санкціями, жили і будемо жити: будівничий Кримського мосту зробив несподівану заяву


Приватні будинки у Тулуні затопило до дахів

Разом з тим, ТАСС повідомляє, що підтопленими є не 13 населених пунктів, а 31. Паводки пошкодили 3735 житлових будинків, у яких проживали понад 9 тисяч людей, серед них – 2 тисячі дітей. Також під воду пішли 32 соціально важливих об'єкти, 3747 присадибних ділянок та 17 ділянок автомобільних доріг – відтак деякі населені пункти опинились повністю відрізаними від інших міст, а машини застрягли на непідтомлених ділянках трас і не могли зрушити з місця. З цієї причини автодорогу в Тулуні в бік Іркутська і Братська довелось закрити ще 28 червня.


У Тулунському районі затопило 17 ділянок автошляхів

Станом на третє липня в обласний центр медицини катастроф звернулися 1962 людини, черед яких 179 дітей. Госпіталізували 305 осіб.


Наразі відомо про трьох загиблих

З фотографій видно, що серед одноповерхових будівель з-під води стирчать тільки дахи. Багато людей залишились без власного житла і майна.


З підтоплених міст евакуювали понад тисячу людей

Цікаво, що знаходяться й ті, хто на стихії хоче нажитися. Так, у населених пунктах навколо підтопленого району підняли ціни на продукти. Хліб вже коштує не в районі 20 рублів, як зазвичай, а близько 100. Владі проблема відома. Говорять, що підвищувати ціни на продукти і воду не можна, проте "припинити таку діяльність поки не виходить".

Режим надзвичайної ситуації у регіоні оголосили ще 27 червня. Станом на 3 липня він досі діє.


У регіоні очікують ще більшого підняття рівня води