Про це у статті для Atlantic Council пише провідний дослідник американського аналітичного центру ​American Foreign Policy Council Стівен Бланк.

Читайте також: Чи змінять протикорабельні ракети ситуацію на Азовському морі: думка експерта

Експерт зауважує, що у Москви є можливість провести десантні операції на українському узбережжі, щоб ізолювати Маріуполь і південь країни. Це стало можливим завдяки тому, що Кремль постійно нарощує присутність наземних, повітряних і військово-морських сил у Криму і навколо нього, пояснює Бланк.

Так, Росія могла б обстріляти українські наземні бази з кораблів. Інша можливість застосувати військово-десантні війська або ж об'єднати їхній наступ з операцією в морі, розмірковує автор публікації. Той факт, що весь повітряний десант РФ бере участь у військових навчаннях "Схід-2018", може означати готовність російського уряду застосувати ці сили в майбутніх десантних операціях, ймовірно, першої фази комбінованого збройного нападу на Чорноморське узбережжя України, припускає американський дослідник.

Тому США повинні надати нове озброєння Україні вже зараз. Немає ніяких ознак того, що переговори Волкера з емісаром Москви Владиславом Сурковим відновляться найближчим часом або що Москва тепер прагне закінчити війну,
– зазначає Бланк.

Аналітик вважає, що, в першу чергу, Вашингтон міг би відправити Україні протикорабельні ракети US-AGM-84 Harpoon Block II ("Гарпун"), протикорабельні ракети великої дальності AGM-158C LRASM A, а також норвезькі ракети NSM.

Але Україні також потрібні надійні пускові платформи та системи прицілювання, зокрема радари. Оскільки Москва не хоче виконувати мінські угоди або вести переговори про нове мирне вирішення, США і ключові європейські союзники повинні поєднати посилення обороноздатності України зі ще більшим тиском на Москву, робить висновок Бланк.

Читайте також: Україна перекидає в Азовське море військові катери: фото

Нагадаємо, 6 вересня на засіданні РНБО було ухвалено рішення про невідкладні заходи із захисту національних інтересів України у південних регіонах України, акваторії Чорного та Азовського морів і Керченській протоці.Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив про наміри України визнати Азовське море звичайним територіальним морем і провести по ньому кордон з Росією.

Як відомо, з весни 2018 року Росія без пояснень затримала близько 150 суден, які йдуть з або до портів у Маріуполі і Бердянську. Держдепартамент США розкритикував дії Росії щодо українських суден в Азовському морі та Керченській протоці. Також у Держдепі звинуватили Кремль у порушенні міжнародного права.

ЗМІ оприлюднили інформацію, що в США обговорюється питання постачання ЗСУ протикорабельних ракет для стримування намірів РФ в українських морських територіальних водах.

Що таке "Джавелін"?Це американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК). Перший серійний ПТРК третього покоління, якому властивий принцип "вистрілив-забув" – оператор ракетного комплексу не має супроводжувати і коригувати політ ракети, поки вона наближається до цілі. "Джавелін" призначений для ураження бронетехніки, укріплень на землі, а також деяких літальних об'єктів, що переміщуються на низькій висоті й швидкості – гелікоптерів або БПЛА. Успішно використовувався в Іраку.