Стратегічною метою нападу з Білорусі може бути спроба відрізати ці лінії постачання із Заходу. Про це розповів очільник ГУР Міноборони Кирило Буданов. За його словами, це заповітна мрія Росії.
До теми У Генштабі попередили про готовність білорусів до ескалації
У Білорусі зараз небагато російських військових
Буданов запевнив, що зараз кількість російських військових у Білорусі не така велика. Там перебувають близько 4300 військовослужбовців, з яких 80% – мобілізовані. Ба більше, це угруповання дуже обмежене у системах важкого озброєння.
Тому глава ГУР констатував, наразі загрози вторгнення з Білорусі немає.
Загроза може зрости після втрати Херсона
Проте Буданов визнав, ситуація може швидко змінитися, коли Росія втратить Херсон. Боєздатне угруповання і після виходу з-під Херсона частково буде передислоковано на запорізький напрямок, але частина їх може просунутися на північ до Білорусі. Тоді може виникнути загроза.
Попередження Генштабу ЗСУ
- Напередодні у Генштабі ЗСУ попередили, що білоруси можуть готуватись до ескалації. Зокрема, російські офіцери беруть участь в оцінці готовності військових частин Гродненської, Брестської та Гомельської областей Білорусі.
- Можуть привести частини у бойову готовність під виглядом тренувань. Крім того, у Білорусі переміщають особовий склад, здійснюють військові маневри, відновлюють та облаштовують нові об’єкти військової інфраструктури.
Військовий Кирило Сазонов вважає, що новий наступ на Київ можливий, але він буде набагато складнішим для росіян, ніж це було в лютому – березні 2022 року. Українська армія краще підготовлена. Тепер не буде потреби так розтягувати їхні сили, аби розбити. До того ж, в Росії вже немає професійної армії.
Раніше Буданов зазначав, що для наступу на столицю окупантам потрібно понад 2 тижні перекидати війська до Білорусі, а зараз цього не відбувається. Однак ще 24 жовтня говорили про близько 3 200 військових.
Як здійснюються прогнози Кирила Буданова / Інфографіка 24 каналу
Дивіться також – у Рівненській ОВА оцінили загрозу з Білорусі: відео