Про це військовий експерт Олег Жданов сказав у стрімі на своєму ютуб-каналі, повідомляє 24 Канал. Річ у тім, що поки не сформовано належного угрупування – навіть того, яке було на початку війни.
До теми У Лукашенка є проблема: чи вступить Білорусь у війну проти України
Жданов нагадав, що 24 лютого 2022 року в Україну входило до 45 тисяч російських військових. "10 тисяч нічого не зроблять. А ще 10 тисяч, розкиданих по всій Білорусі, також нічого не зроблять", – стверджує він.
Відомо, що 16 січня у Білорусі починаються навчання авіації. Військовий експерт переконаний, що до цього часу Росія не зможе зібрати 45 тисяч особового складу, а саме – 4 – 5 дивізій.
Це неможливо на сьогодні. Тому ймовірність сухопутного вторгнення невисока. Я не виключаю, звичайно, але ймовірність дуже низька,
– запевняє військовий експерт.
Нова небезпека з Білорусі, льотні навчання, Лукашенко істерить: дивіться відео
Окрім того, навчання мають льотно-тактичний характер. Це означає, пояснює Жданов, що працюватиме в основному тактична авіація – винищувачі, винищувачі-бомбардувальники, можливо, фронтові бомбардувальники. Втім, з кінця квітня – початку травня, в Білорусі навіть фронтових російських бомбардувальників не було. Як зазначає військовий експерт, були лише винищувачі, а також кілька разів прилітали Ту-22 M3, які без посадки заходили у повітряний простір Білорусі та завдавали ракетних ударів по території України.
"Я не думаю, що ми на межі грандіозного "шухера", як то кажуть в Одесі", – вважає Жданов.
Головний момент
Понад те, головний момент – для російської авіації наше небо закрите. Як тільки вони перетнуть повітряний простір – відразу будуть збиті.
"Що-що, але для російської авіації ми своє небо закрили. Залишилося лише настояти трохи в закритті неба для російських ракет", – підсумував Олег Жданов.
Загроза наступу з боку Білорусі: останні новини
- У білоруському міноборони заявили про нарощування сил протиповітряної оборони республіки та Росії. Це нібито зроблено за планом командування військово-повітряних сил Білорусі.
- Володимир Зеленський провів координаційну нараду щодо безпекової ситуації, під час якої обговорили оперативну обстановку на кордоні Білоруссю, а також – контрдиверсійні заходи. "Розуміємо, що крім потужних заяв нічого потужного ми там не бачимо, проте повинні бути готовими як на кордоні, так і в областях", – заявив президент України.
- У британській розвідці наголосили, що нове розміщення російської авіації в Білорусі, найімовірніше, є справжніми навчаннями, а не підготовкою до будь-яких додаткових наступальних операцій проти України. Попри те, що Росія утримує в Білорусі велику кількість сил, вони здебільшого залучені до навчань. Експерти вважають, що вони навряд чи стануть надійною наступальною силою.