Росія демонструє свої зони впливу на Чорному морі
Про це заявив командувач Військово-морських сил України контрадмірал Олексій Неїжпапа під час телефонного брифінгу стосовно початку проведення міжнародних військових навчань Sea Breeze – 2020, пише УНІАН.
Війна з Російською Федерацією триває від 2014 року. Військово-морські сили першими зіткнулися з цим у Криму. На жаль, санкції, запроваджені ЄС і США, ще не (досягли) повного успіху, і Російська Федерація не відмовилася від своїх намірів,
– сказав Неїжпапа.
Читайте також Вода в Крим. Чи можливо відновити подачу
Він наголосив, що кораблі Чорноморського флоту РФ досить активні у Чорному морі, зокрема поблизу родовищ газу. А в Азовському морі перебувають судна ФСБ Росії, і російські військові кораблі здійснюють контроль за судноплавством у Керченській протоці.
"Росія показує усім, що Азовське і Чорне море – це її зона впливу", – підкреслює Неїжпапа.
Натомість командувач Шостим флотом ВМС США віцеадмірал Юджин Блек під час телефонного брифінгу ухилився від відповіді на питання щодо можливої загрози вторгнення РФ з Криму. Проте висловив думку, що Росія не є домінуючою країною у Чорному морі.
"Я не думаю, що Росія має домінуюче становище у Чорному морі. Це міжнародні води. Військово-морські сили США діють там, як і ВМС багатьох інших країн, мирним шляхом", – наголосив Блек.
Він нагадав, що у Чорному морі проводять військові навчання ВМС різних країн. Усі вони дотримуються положень міжнародного морського права і Конвенції Монтре.
Що відомо про Sea Breeze-2020?
Через пандемію коронавірусу міжнародні військові навчання See Breeze, які мали відбутися в Україні та за її межами у 2020 році, частково скасують і частково змінять формат.Навчання розпочалися 20 липня і триватимуть 7 днів. Вони будуть тільки на морі, тобто за участі лише кораблів і літаків, без сухопутних підрозділів.
Окрім України та США, у навчаннях беруть участь близько 20 країн, зокрема Болгарія, Грузія, Іспанія, Румунія, Туреччина та Норвегія. Важливо, що вперше цього року до проведення See Breeze долучилися Японія і Південна Корея.
Росія хоче захопити Маріуполь і Одесу
Росія, ймовірно, вивчає, як далеко вона може зайти без належної реакції Заходу. Екскомандувач Збройними силами США в Європі генерал Бен Ходжес прогнозує, що Росія може напасти на Україну у вересні, бо хоче розширити контроль над всім українським узбережжям. Тому удар можливий не тільки з боку Херсона, а й Маріуполя. Раніше Ходжес заявляв, що після Херсона Росія може захопити й Одесу.
Що відомо про ймовірні військові плани Росії
- Напад РФ у вересні 2020 під час навчань "Кавказ – 2020" прогнозують українська розвідка та деякі західні військові експерти.
- 5 липня командувач Військово-морських сил України Олексій Неїжпапа припустив, що російська армія спробує напасти на Херсонську область з окупованого Криму. За його словами, головною метою окупантів стане можливість пустити воду з Дніпра в Північно-Кримський канал.