Для України це створює безпосередню загрозу, зауважив міністр оборони України Степан Полторак після зустрічі з міністрами оборони НАТО у Брюсселі.

Читайте також: США відправить у Європу серйозну зброю, щоб стримати Росію

Росія давно почала не виконувати цей договір про середні ракети. Вони почали порушувати його вже тоді, коли наблизили до кордонів з Україною на відстань буквально 50 кілометрів свої ракетні комплекси "Іскандер". Зараз вони розташовані в Ростовській, Краснодарській, в Білгородській областях, і є безпосередньою загрозою для України,
– наголосив Полторак.

Україна засуджує такі дії Кремля і підтримує усі зусилля та плани НАТО. Окрім того, Збройні сили намагаються мінімізувати загрози з боку Росії.

У свою чергу, Європарламент також засуджує та закликає РФ повернутися до повного і підконтрольного дотримання зобов'язань Договору. Такі дії Москви становлять загрозу для безпеки як Європи, так і світу.

Що таке Договір про обмеження ракет малої та середньої дальності?Це Договір між СРСР і США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, підписаний у Вашингтоні 8 грудня 1987 року, а набув чинності 1 червня 1988 року. Під його дію підпадають ракети наземного базування малої (від 500 до 1000 кілометрів) і середньої дальності (від 1000 до 5500 кілометрів). Сторони повинні були протягом 3 років знищити всі пускові установки та ракети наземного базування з радіусом дії 500-5500 кілометрів, включно з ракетами як у європейській, так і в азійській частині СРСР.

Сполучені Штати обвинувачують Росію у систематичному порушенні умов Договору та заявили про призупинення участі у ньому. У свою чергу, РФ також заявила про вихід із Договору.