Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон про реформу прокуратури вранці 23 вересня. 19 вересня нардепи ухвалили його в другому читанні та в цілому. "За" проголосували 259 нардепів.

Важливо: Депутати проголосували за законопроєкт про імпічмент президента

До слова, при голосуванні у першому читанні підтримали законопроєкт 287 народних обранців. Документ з реєстраційним номером 1032 вніс до Ради Президент України Володимир Зеленський.

Що це означає?

  • Генпрокуратуру мають перейменувати в "Офіс генерального прокурора".
  • Генпрокурор повинен мати вищу юридичну освіту – це вимога.

Цю норму скасували у 2016 році. Саме тому Юрій Луценко став генпрокурором.

  • Генпрокурор отримує право звільняти прокурорів Офісу генпрокурора та адміністративних посадовців без жодних погоджень з Радою прокурорів. До того це було обов’язковим.
  • У штаті прокуратури з 15 тисяч осіб залишиться 10 тисяч.
  • Військові прокуратури ліквідовуються.
  • Регіональні прокуратури мають стати обласними, місцеві – окружними. Водночас передбачена можливість створення спеціалізованих прокуратур.
  • Прокурори, які хочуть залишитись, повинні пройти атестацію – її проводять спеціальні кадрові комісії. Для Офісу генпрокурора та обласних прокуратур їх створить сам генпрокурор.

Окрім того, глава держави пропонує зупинити діяльність Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів до 1 січня 2021 року та фактично звільнити чинних членів КДКП.

На цей час розгляд дисциплінарних справ перекладається на кадрові комісії. Такі комісії будуть діяти в Офісі генпрокурора та обласних прокуратурах – їхні склади також визначатиме генпрокурор.Кадрові комісії забезпечуватимуть і добір нових прокурорів на вакантні посади.

Законопроєкт закладає основи для електронного документообігу, який має витіснити паперову тяганину.

Дивіться наживо кореспондентів 24 каналу з Верховної Ради:

Читайте також: "САП не чіпаємо": Комітет Ради вніс важливі поправки до проєкту закону про реформу прокуратури

Дивіться відео: Реформа прокуратури: що зміниться