Свій перший повний пленарний тиждень нардепи почали із розгляду законопроєкту про імпічмент. Так хотів сам президент.
Читайте також: Чому закон про імпічмент не є новаторським: пояснення експертки
Як сказав представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук, цим Зеленський демонструє відданість своєму слову.
Це демонструє те, що він готовий отримати ті самі рівні умови щодо притягнення президента як інституції до відповідальності,
– підкреслив Стефанчук.
Натомість у фракції " Європейська Солідарність" нагадали, що процедуру імпічменту врегулювали ще у попередньому скликанні. А саме – у законопроєкті "Про Тимчасові слідчі комісії", який Володимир Зеленський так і не підписав. Нардеп від "Європейської Солідарності" заявив, що закон про імпічмент вже ухвалений і потрібно лише дві хвилини, аби президент підписав закон 1098.
Як відбувається імпічмент президенту / Інфографіка 24 каналу
У партії "Слуга народу" пояснили, що хочуть окремий закон. Але позбавитися президента не стане легше, ніж раніше, бо процедура довга і нереалістична. Таку думку поділяють у партії Святослава Вакарчука "Голос".
Це не законопроєкт, а збірник, в який увійшли статті Конституції. Це збірник, у який увійшли окремі положення регламенту, але насправді – це лише фасадна реформа, яка не змінює нічого,
– висловився нардеп від "Голосу" Роман Лозинський.
А от соратники Тимошенко взагалі запропонували зняти з президента недоторканність. Так нардеп з партії "Батьківщина" Сергій Власенко заявив, що цей закон не про рівність, мовляв, президент залишається недоторканним.
У партії "Слуга народу" пояснили, що хочуть окремий закон
Попри довгу прелюдію перед голосуванням, більшість фракцій у першому читанні натиснули зелену кнопку. Але у "Слузі народу", користуючись монобільшістю, ухвалили його в обхід процедур. Без другого читання, через що інші фракції не змогли внести до нього поправки.
Дайте можливість до цього законопроєкту народним депутатам внести поправки. Зокрема і я маю поправки до цього законопроєкту, які хотів би внести письмово до цього комітету,
– повідомив нардеп від "Батьківщини" Іван Крулько.
Натомість у партії Зеленського порушень регламенту не побачили. Галина Янченко пояснила, що це не є порушенням регламенту, бо зал ухвалив рішення прийняти законопроєкт за основу і в цілому.
Читайте також: Закон про імпічмент: що це означає і чи буде він дієвим
Фактично цей законопроєкт просто деталізує процедури імпічменту, передбачену у Конституції: визначає склад ТСК, статус спеціального прокурора та слідчих, які вестимуть розслідування.