Залужний вважав, що він зможе зупинити Росію, знекровивши її війська. Однак головнокомандувач ЗСУ називає це своєю помилкою, оскільки Росія не рахується зі своїми втратами у живій силі.
Дивіться також За 4 місяці ми могли б бути в Криму: Залужний розповів, якої помилки припустився
Залужний розповів про контрнаступ ЗСУ
"Це була моя помилка. Росія втратила щонайменше 150 000 людей убитими. У будь-якій іншій країні такі втрати зупинили б війну", – зазначив він.
Як сказав Залужний, натівські підручники та математичні розрахунки вказували на те, що 4 місяців було достатньо, щоб дійти до окупованого Криму.
Якщо подивитися на натівські підручники й на математичні розрахунки, які ми робили (під час планування контрнаступу – 24 Канал), то чотирьох місяців повинно було вистачити на те, щоб дійти до Криму, повоювати в Криму, повернутися з Криму, знову увійти та знову вийти,
– каже генерал Залужний.
Натомість просуванню ЗСУ завадили мінні поля на підступах до Бахмута, а поставлена Заходом техніка зазнавала ударів російської артилерії та безпілотників. Аналогічна ситуація розгорталася і на Півдні, де українські військові теж зіткнулися з проблемами.
Спочатку я подумав, що щось не так із нашими командирами, і поміняв деяких із них. Потім я подумав, що, можливо, наші солдати не відповідають вимогам, тому я перемістив солдатів у деяких бригадах,
– розповідає головнокомандувач ЗСУ.
Коли ці зміни не допомогли, командувач порадив своїм підлеглим прочитати книгу "Прорив укріплених ліній оборони", опубліковану 1941 року радянським генерал-майором Смирновим. У цій книзі Смирнов аналізував бої Першої світової війни.
"Не дочитавши й до середини, я зрозумів, що ми знаходимося саме там, тому що, як і тоді, рівень нашого технологічного розвитку сьогодні поставив у глухий кут і нас, і наших ворогів", – вважає Залужний.
За його словами, що українські військові, що російські бачать дії один одного. Відтак, щоб вийти з цього глухого кута, як каже Залужний, потрібно щось нове.
Головнокомандувач заявив, що вирішальним буде не один новий винахід, а поєднання всіх уже наявних технічних рішень.
Яка ситуація на фронті
- У жовтні російські військові перейшли до наступальних дій на Сході. Найгарячіша ситуація у районах Авдіївки та Мар'їнки, а також на Лимано-Куп'янському напрямку.
- Водночас Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку. Українські бійці завдають окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту.
- Також українські військові, ймовірно, активізувалися на Херсонщині. Активні дії українських військ змусили Росію змінити командування Дніпровським угрупованням.