Зокрема мовиться про компенсацію, призначену Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ) нафтовому концерну ЮКОС. Відповідні постанови ухвалили на щоквартальному засіданні Комітету міністрів Ради Європи з нагляду за виконанням постанов і рішень ЄСПЛ, що тривав 14 – 16 вересня.

До теми Сигнал Європі, – політолог про санкції РНБО проти причетних до отруєння Навального

Рада Європи закликала Росію звільнити Навального

Комітет міністрів Ради Європи розглянув 6 питань, що стосувались Росії. Зокрема – "Навальний і Офіцеров проти Росії" ("справа Кіровлісу") і "Навальний проти Росії" (справа "Ів Роше").

Щодо цих справ Європейський суд з прав людини постановив, що заявників засудили в Росії "за дії, які не відрізняються від звичайної комерційної діяльності", на підставі "свавільних" і "явно необгрунтованих" судових рішень.

Саме тому Комітет міністрів Ради Європи закликав Росію:

  • звільнити Олексія Навального;
  • скасувати обвинувальні вироки за обома справами;
  • виплатити заявникам компенсації.

Окрім того, наглядовий орган висловив глибокий жаль через затримку відповідей на його запити до влади Росії та запропонував своєму генсекретарю направити листа главі МЗС Росії. У зверненні висловити занепокоєння через утримання в колонії Олексія Навального.

Коротко про справу Навального

  • Олексія Навального отруїли в літаку влітку 2020 року. Згодом опозиціонера у комі доставили в реанімацію Омська, через кілька днів – у Берлін.
  • Згодом встановили, що Навального отруїли "Новачком".
  • Автори спільного розслідування The Insider, Bellingcat і CNN за участі Der Spiegel з'ясували, що замах на Навального здійснила в Томську спецгрупа з 8 оперативників ФСБ.
  • Після лікування, у січні 2021 у Росії політика затримали. У лютому 2021 року засудили до 3,5 років ув'язнення за справу "Ів Роше".