"Списки", які публікує російська пропаганда – це інормаційно-психологічна робота ворога. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов у ефірі національного телемарафону, інформує 24 Канал.

Дивіться також Мав бути один з найбільших обмінів за час війни, – Юсов про ситуацію зі збитим Іл-76

Що відомо про "список", виданий росіянами

Перелік військовополонених у списку, який видали росіяни, викликає багато запитань, оскільки він досить дивний.

В ефірі телемарафону зазначили, що у цьому списку є частина людей, яких уже обміняли, а також частина невідомих прізвищ. В медійній ініціативі за права людини зазначали, що у так званому "списку" є перелік кількох прізвищ, яких росіяни взагалі не підтверджували, що ті у них у полоні.

ГУР вивчає "список"

Представник ГУР МО Андрій Юсов заявив, що оприлюднення російськими пропагандистами списків нібито українських військовополонених, загиблих внаслідок падіння літака Іл-76, є інформаційно-психологічною роботою ворога.

Він наголосив, що в ГУР коментуватимуть лише офіційно оприлюднені списки, якщо такі з'являться.

Так, ми звичайно вивчаємо всю інформацію, яка з'являється з офіційних та неофіційних джерел. Але коментувати потрібно не все. Безумовно із родинами відбувається комунікація і спілкування. Списки, які з'являються через джерела російської пропаганди, вони з'являються, аби протестувати реакцію, викликати реакцію. Коментувати їх ми не будемо,
– зазначив представник ГУР МО в ефірі телемарафону.

Він зауважив, що офіційні коментарі з боку України будуть тоді, коли росіяни захочуть офіційно оприлюднити списки через структури, які дотичні до роботи з військовополоненими. Зокрема, це міністерство оборони, російські спецслужби та інші структури.

"Наразі це навмисна інформаційно-психологічна робота ворога", – підсумував Андрій Юсов.

Падіння Іл-76: коротко

  • У Бєлгородській області вранці 24 січня збили літак Іл-76.
  • Росіяни заявили, що на борту літака перебували українські військовополонені, яких везли на обмін, три російських військовослужбовці та п'ять членів екіпажу.
  • Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що у випадку, якби Росія мала хоч якісь фотодокази, що на борту нібито були українські полонені, то обов'язково б показала їх.
  • У ГУР не виключають, що Іл-76 міг перевозити й зброю, й людей. Військовополонених могли використати як "живий щит".
  • Відомо, що в ООН не можуть встановити чи перебували українські військовополонені на борту збитого військово-транспортного літака Іл-76 у Бєлгородській області.