Як зазначив Міністр транспорту Канади Марк Ґарно 15 січня, канадські слідчі ще не отримали доступ до чорних скриньок та записів переговорів пілотів літака Boeing 737-800. Проте вони продовжують наполягати на такому доступі, повідомляє "Радіо Свобода".

Читайте також: Зеленський вшанував пам'ять загиблих в авіакатастрофі з літаком МАУ громадян Канади

Раніше Іран надав візи групі чиновників із Канади, включно з двома фахівцями з Ради безпеки транспорту.

Іранці сказали, що нам дозволять брати участь не лише в розшифровці чорних скриньок, але і в аналізі. Ми зараз чекаємо, щоб дізнатися, де це станеться. Ми ще не отримали такого сигналу,
– повідомив міністр на пресконференції в Оттаві.

Марк Ґарно нагадав, що він та міністри закордонних справ з України, Швеції, Великої Британії та Афганістану планують зустрітися 16 січня для того, аби вимагати повної співпраці з боку іранської влади.

"Канада не прийме ситуацію, коли нам не дають інформації, яку ми шукаємо", – наголосив міністр.

Іран

Коротко про збиття літака МАУ в Ірані:

  • Літак Boeing 737-800NG авіакомпанії МАУ вранці 8 січня летів з Тегерана до Києва. Невдовзі після зльоту він зазнав катастрофи.
  • Загинули всі 176 людей, які були в літаку, – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих – громадяни семи країн, у тому числі 11 українців (усі 9 членів екіпажу і 2 пасажирів). Внаслідок трагедії загинули зокрема 57 канадських громадян.
  • Катастрофа сталася приблизно за годину після того, як Іран атакував ракетами американські бази в Іраку.
  • Літак розбився після того, як в нього влучили ракети протиповітряної оборони Ірану. Це підтвердила влада країни 11 січня. До цього такі заяви робили лідери низки західних країн (Канада, США, Велика Британія, Нідерланди) з посиланням на інформацію власної розвідки.
  • Через те, що Іран ракетами збив пасажирський літак та довго приховував цю інформацію, у країні спалахнули масові протести.
  • 14 січня в Ірані арештували ймовірних винуватців катастрофи українського літака МАУ під Тегераном.