Про це держсекретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен заявив на брифінгу в МЗС України. Нагадаємо, що спільна пресконференція очільника українського МЗС Дмитра Кулеби та державного секретаря Сполучених Штатів Ентоні Блінкена відбулася вдень у середу, 15 травня.
Дивіться також США оголосили про додаткові 2 мільярди доларів допомоги для України
Що відомо про ймовірну скору зустріч лідерів США та України
Щодо зустрічі двох президентів – я цілком очікую, що в них буде можливість зробити це в майбутні тижні. Серед іншого ми хочемо підписати двосторонню безпекову угоду, яка вже на межі затвердження,
– заявив Кулеба.
Очільник міністерства закордонних справ України уточнив, що наша сторона ніколи не розкриває дати візитів або контактів в Україні чи за межами України.
"Але між президентом Зеленським та президентом Байденом встановився довірливий діалог. І я переконаний, що вони матимуть можливість предметно обговорити всі питання та підписати цю угоду", – висловився Кулеба.
Дивіться також Чи зможе Україна бити по Росії американською зброєю: Блінкен дав відповідь
США й Україна мають укласти угоду про гарантії безпеки: про що раніше говорив Блінкен
- Сполучені Штати та Україна хочуть укласти угоду про гарантії безпеки. Про це держсекретар США Ентоні Блінкен 14 травня розповів у своїй промові перед студентами Київського політехнічного інституту.
- Так, він зазначив, що в угоді про гарантії безпеки, розрахованій на 10 років, США підтримуватимуть українську безпеку й оборону за цілим спектром військових можливостей. Зокрема, це стосуватиметься надання допомоги від ППО та дронів і до розмінування.
- Блінкен також сказав, що двостороння угода зі США спрямована на підтримку української оборонної промисловості. Документ буде спрямований на посилення потенціалу України у виробництві артилерійських снарядів, систем протиповітряної оборони та інших важливих видів озброєнь.
- Крім цього, держсекретар Сполучених Штатів підтвердив, що у разі нападу на Україну з боку Росії або будь-якого іншого агресора, США швидко взаємодіятимуть з українськими посадовцями, щоб розробити стратегію захисту від цієї загрози.