Відповідний указ 3 жовтня з’явився на сайті українського гаранта.

Детальніше: Хто такий Олексій Данілов – новий секретар РНБО

"Призначити Данілова Олексія Мячеславовича секретарем Ради національної безпеки та оборони України", – мовиться у документі за підписом Зеленського.

Данілов, секретар РНБО, Рада Нацбезпеки та оборони
Указ Зеленського про призначення Данілова секретарем РНБО

Зауважимо, що перед цим Зеленський звільнив Данілова з посади заступника секретаря РНБО.

Данілов, секретар РНБО, Рада Нацбезпеки та оборони
Указ Зеленського про звільнення Данілова з посади заступника секретаря РНБО

Що відомо про Олексія Данілова: коротко

У 90-х він був мером Луганська. За його словами, перед тим, як очолити місто, займався бізнесом. У 2004 році Данілов під час виборів президента очолював штаб Віктора Ющенка. Після став очільником Луганської ОДА. Також у той час політик пройшов до Верховної Ради від "Блоку Юлії Тимошенко".

Відомо, що у 2007 році Данілов припинив політичну діяльність. Вирішив він її поновити у 2014-му. А у липні 2019 року отримав посаду заступника секретаря РНБО.

Читайте також: Зеленський змінив склад РНБО: хто туди увійшов

Попередником Данілова на посаді секретаря РНБО був колишній міністр фінансів (14 квітня 2016 рік – 7 червня 2018 рік) Олександр Данилюк. Очолював секретаріат відомства він упродовж 4 місяців. 27 вересня Данилюк написав заяву про звільнення, а 30 числа президент Володимир Зеленський підписав відповідний указ.

ЗМІ писали, що Данилюк написав заяву про відставку через конфлікт із головою Офісу Президента Андрієм Богданом. Також була інформація, що відповідну заяву було написано через те, що президент Зеленський нібито не включив його до складу делегації під час візиту до США.

Детальніше з біографією Данилюка Ви можете ознайомитися за цим посиланням.

Цікаво! Відставка Данилюка: як до цього причетний Коломойський