Юрист у питаннях армії та військової служби Олександр Золотухін розповів 24 Каналу, що тепер повістки можуть надсилати Укрпоштою, вручати цілодобово та будь-де. За порушення правил отримання повістки будуть накладатись штрафи.

Дивіться також Чи можна чоловіків примусово доставляти до ТЦК на оновлення даних: коментар правозахисника

Що зміниться у врученні повісток

Після закінчення 60 денного оновлення даних, військовозобов'язаним може бути надіслана повістка, в тому числі й Укрпоштою.

Якщо повістку надсилають Укрпоштою, вона надсилається з розрахунком, аби виклик був не раніше, ніж 14 днів відповідно до повідомлення про вручення, якщо особа не проживає за місцем своєї реєстрації,
– зазначив юрист.

Золотухін пояснив, що якщо особа подала через Резерв+ адресу своєї реєстрації, однак там не проживає, то повістка, яка приходить Укрпоштою на відповідне відділення, може повернутись назад і не вважатиметься врученою. У такий спосіб, подавши не те місце проживання, особа може і не дізнатись про надходження повістки.

За те, що ви не з'явились за повісткою, на вас може бути накладено штраф. З 12 червня (2024 року – 24 Канал) – це від 17 до 34 тисяч гривень,
– зауважив юрист.

Також, за словами Золотухіна, тепер повістки можуть вручати цілодобово та будь-де: на блокпостах, вулиці, в торгових центрах та ресторанах.

Вручення повістки тепер здійснюється за відеозаписом або фотофіксацією. Тому довести факт вручення повістки стає дедалі простішим, оскільки працівники ТЦК мають прямі відомості про те, що особа була у належний спосіб повідомлення про вручення повістки,
– прокоментував юрист.

Він додав, що у разі відмови особою вручення повістки, на місці складається акт про відмову і, знову ж таки, завдяки відеофіксації це підтверджується. Надалі на таку особу може бути накладено відповідне адміністративне стягнення.

Закон про мобілізацію: останні новини

  • В Україні чоловіки призовного віку повинні мати при собі відповідні військово-облікові документи. До них належать посвідчення про приписку до призовної дільниці, військовий квиток та тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.
  • За новим законом про мобілізацію, усі військовозобов'язані чоловіки протягом 60 днів, до 16 липня, мають оновити свої військово-облікові дані. Також ті, хто після 2022 року пройшов ТЦК і ВЛК та був визнаний непридатним, повинні знову пройти цю процедуру.
  • До 16 червня 2024 року військовозобов'язані чоловіки, яких було знято з військового обліку через виїзд за кордон на строк більше 3 місяців, мають особисто приїхати в Україну та прийти до ТЦК, щоб стати на військовий облік. Чоловіки, які перебувають за кордоном, підлягають військовому обліку на тих же засадах, що і чоловіки в Україні.