Про це 24 каналу розповів політолог Олег Саакян. За його словами, це важливий для України візит.

До теми Ні Франція, ні Німеччина не вимагатимуть від України жодних поступок Росії, – Макрон

Саакян наголосив, що ключовий меседж європейських лідерів – це те, що всі ці країни підтримують кандидатство на членство України в ЄС.

"Візит лідерів означає, що вони узгодили між собою цю підтримку. Також візит важливий своєю символічністю. Адже це означає масштабну підтримку України ключовими країнами Європи", – наголосив експерт.

На його думку, Париж і Берлін хотіли продемонструвати, що вони є центром прийняття рішень в Європі. Це фактично противага до заяв Британії, яка постійно підтримує Україну.

Саакян зазначив, що кожен залишився при своїх позитивах – Шольц, Макрон, Драгі та Йоганніс знайшли свої внутрішні політичні електоральні бали, а Україна отримала символічну підтримку.

Від цих європейських політиків Україна отримала чітку заяву про підтримку кандидатства України на членство в ЄС. Я думаю, що у найближчий час Україна побачить, зокрема, і зміни позиції Нідерландів і Данії у підтримці,
– заявив він.

Експерт додав, що вплив Німеччини на ці країни, хоч формально ніде не заявлений, але присутній.

Додамо, що Еммануель Макрон, Олаф Шольц та Маріо Драгі засвідчили у Києві, що підтримують надання Україні статусу кандидата в члени ЄС. Така ж позиція у Румунії, чий президент Клаус Йоганніс приєднався до візиту.

Водночас нещодавно Данія та Нідерланди наразі виступили проти кандидатства України на вступ до ЄС.

Тому президент Володимир Зеленський запитав у прем'єр-міністрв Нідерландів Рютте: “Якщо ви думаєте, що в ЄС немає для нас місця, то ви повинні сказати це чітко".

Вступ України в ЄС: останні новини

  • Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн переконана, що надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС – історичне рішення для Європи. Вона вірить, що у майбутньому це рішення будуть розглядати як правильне та необхідне.
  • Вже незабаром України дізнається, чи отримає статус кандидата на вступ до ЄС. Брюссельський кореспондент Рікард Йозвяк передбачає, що Україна та Молдова отримають такий статус, а заявка Грузії залишиться у підвішеному стані.
  • Так, у п’ятницю, 17 червня Єврокомісія надасть висновок щодо можливого статусу України. А вже наступного тижня рішення буде ухвалювати Європейська рада.
  • Раніше було відомо, що великі країни Європи були проти надання Україні статусу кандидата. Вони бояться росіян та не хочуть йти з ними на відкриту конфронтацію. Окрім того, їх турбують витрати, які потрібно буде понести для післявоєнного відновлення України.

Відео до теми – політолог пояснив, що зміниться після візиту Макрона і Шольца