Він потребує зорганізованості та взаємодії багатьох структурних підрозділів як Збройних Сил, так і допоміжних. Про це в етері 24 Каналу голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко, наголосивши, що ротацією мають займатися фахівці.
Дивіться також Законопроєкт про штрафи для ухилянтів Рада планує ухвалити з правками: коли це може відбутися
Як відбувається ротація
Тимочко навів приклад, що навіть переїзд сім'ї в інший будинок займає багато часу: спочатку необхідно скласти речі в старій оселі, перевезти їх, й згодом розмістити в новому помешканні.
Водночас військова бригада – це тисячі людей, сотні одиниць техніки, величезна кількість зброї, склади та багато інших моментів, які потрібно забезпечити засобами перевезення та вберегти під час ротації.
Та сама броньована техніка переміщується на тралах або ешелонами. Усе залежить від умов, в яких вона перебуває – які реалії дають можливість пересуватися.
Особовий склад також потрібно десь розташувати, подбати про переміщення, максимально вберегти від ураження ракетами, ворожою авіацією чи артилерією.
Це кропіткий, серйозний та професійний підхід. Добре, що про це заговорили. Впевнений, що журналісти та дотичні структури обов'язково спостерігатимуть за процесом,
– зазначив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.
"Якщо якісь частини не будуть виводити або не буде обіцяної ротації, це стане доступним для суспільства. Ніхто нікого обманювати не збирається. Тут питання у збереженні особового складу та наявних технічних засобів у військових частинах при ротації", – додав Іван Тимочко.
Останні новини про мобілізацію в Україні
- Згідно з новим законом, який Верховна Рада ухвалила в другому читанні 11 квітня, окрім працівників критично важливих підприємств, бронювання поширюється на державних службовців категорії "А", голів обласних, районних рад, сільських, селищних, міських голів. Кого ще можуть забронювати – читайте в матеріалі.
- У ТЦК повідомили, що сотні тисяч українців ухиляються від мобілізації, проте вони є у базах поліції. Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко зазначив, що поліція займається розшуком тих українців, котрі отримали на руки повістки й ухиляються від мобілізації. За його словами, поліція діє згідно з письмовим зверненням працівників ТЦК та СП.
- Нардепи більшістю голосів підтримали мобілізацію засуджених. Голова партії монобільшості Олена Шуляк розповіла, що це можливо лише у разі згоди ув'язненого. Позитивне рішення навіть повинна ухвалити військова частина, яка бере на службу добровольця. Після написання заяви та позитивної відповіді засуджений повинен пройти два етапи медичного контролю. Також необхідна психологічна експертиза та рішення суду.