Так, у місті Донецької області знайшли понад 50 поховань із цивільними. Над деякими з них є таблички з іменами, а над деякими – лише номери.

До теми ЗСУ зачистили Лиман: чи безпечно там для населення

Поховання у Лимані

Після деокупації населеного пункту стало відомо, що росіяни змушували людей, яких вони підозрювали у співпраці з українськими військовими, збирати тіла загиблих для перепоховання. Робили це у траншеях, які самі й викопували.

Так, один з місцевих жителів, якого окупанти теж змушували до цих робіт, розповів, що не всі поховані люди ідентифіковані, адже їхні тіла могли довго лежати на вулицях. Також загиблих унаслідок обстрілів інколи ховали їхні сусіди.

Ба більше, росіяни під час відступу не намагалися забрати тіла свої мертвих "побратимів". Забирали лише поранених.

Масове поховання у місті / Фото "Громадське"

Не перше масове поховання на деокупованій території

Такі ж жахливі знахідки українські правозахисники знайшли недавно в деокупованому Ізюмі. Там нарахували понад 400 могил, деякі з яких були братськими.

Ба більше, на моторошному кладовищі у самому Ізюмі були поховані й цілі сім'ї з маленькими дітьми, а понад 30 тіл мають жорстокі сліди катувань. Згідно зі словами начальника слідчого управління Харківщини Сергія Болвінова, переважно це колото-різані рани, зокрема на двох тілах виявили поранення статевих органів. Крім того, закатованих українців знаходили зі зав'язаними руками, а на шиях фіксували мотузки. Також дуже багато тіл з кульовими пораненнями, зокрема у потилицю.

Трохи згодом, 26 вересня, в Ізюмі знайшли ще два масові поховання. Як повідомив Володимир Зеленський, у братських могилах можуть бути поховані сотні людей.

Звільнення Лиману: що відомо

Зверніть увагу – ЗСУ звільнили Лиман на Донеччині: дивіться відео