Про це 24 Каналу розповів політолог Олег Саакян, зауваживши, що не варто сприймати зустріч Байдена та Сі крізь призму "а чи говоритимуть вони про Україну". Кожне питання, яке обговорюватимуть лідери США та Китаю, так чи інакше стосуватиметься і Києва.

Дивіться також Привид Третьої світової? Що може змінити історична зустріч Байдена та Сі в Сан-Франциско

Чого очікувати від зустрічі Байдена та Сі

Як наголосив Саакян, сьогодні Україна є частиною трьох протистоянь у світі. Насамперед йдеться про російсько-українську війну. Друге – протистояння Росії та її бажання побудувати світ на праві сили, а не на силі права. Третє – протистояння Росії як однієї з країн, яка намагається піти шляхом диктатури, а не демократії.

Ми розуміємо, що Україна є частиною цих трьох протистоянь. Розмова про неескалацію та механізми контактів між військовими США та Китаю – це, зокрема, і про Україну. Розмова про ядерну безпеку, невикористання ядерної зброї та ядерного шантажу… Там може не лунати слово "Україна", але це буде розмова і про Україну. І це буде розмова, яка впливатиме на Україну,
– розповів Саакян.

Дивіться розмову з Олегом Саакяном на ютубі 24 Каналу

Розмова Сі та Байдена зведеться до кількох "полів". Насамперед питання, щодо яких є консенсус – ядерна безпека, механізми деескалації. Друге – питання конкуренції та заборонених механізмів конкуренції, які домовляться не використовувати. Третє – поле розходжень.

На полі розходжень США та Китай поки не можуть сьогодні домовитися та конкурувати. Ці питання переводяться в площину умовного ворогування. І це – найболючіше для всього іншого світу. Особливо для Глобального Півдня. Ці питання поляризують і потребують визначити, на якому "стільці" хто сидить. Це – питання демократії, вільного ринку, частково санкційної політики та інших тематик, доходячи до кооперації у сфері високих технологій,
– зазначив Саакян.

Зустріч Сі та Байдена: коротко

  • Лідери США та Китаю мають зустрітися 15 листопада у Сан-Франциско. Це відбудеться на саміті Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва.
  • Раніше Сі Цзіньпін переконував, що готовий співпрацювати зі США. Стабільні відносини між Штатами та Китаєм, на його думку, мають "вирішальне значення для світу".
  • Наприкінці жовтня в Китаї стався великий відтік капіталу. За межі держави вивели 53,9 мільярда доларів, що вдарило по юаню.