Головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко наголосила 24 Каналу, що сам факт зустрічі Байдена і Сі позитивний. Однак навряд чи лідери довго обговорювали геополітичні питання, зокрема війну в Україні.

До вашої уваги Таємні переговори та розрядка 2․0 для світу: про що домовлялися Байден та Сі в США

"Вони, найімовірніше, просто обмінялись думками – і кожен залишився при своїй. Пошук компромісу щодо геополітичних питань – це робота, яку мають проводити по лінії МЗС, Держдепу тощо. Це не вирішується за одно- чи двогодинний діалог між лідерами", – зазначила Гриценко.

Чи обговорювали Байден і Сі війну в Україні: дивіться відео 24 Каналу

Водночас можна сподіватись, що американсько-китайські відносини стануть контрольованими. Надалі це може створити позитивну атмосферу для обговорення російсько-української війни.

Китай може перейматись власним іміджем

Можливо, Пекін матиме мотив трохи стримувати свої відносини з Росією, зокрема обмежувати експорт продукції подвійного призначення до країни-агресорки.

Крім того, Китай може долучитись до допомоги Україні.

"Ще була дискусія щодо того, що, можливо, США зможуть переконати Китай постачати Україні дрони або зняти обмеження на їхнє постачання", – додала Гриценко.

Зустріч Байдена і Сі: основне

  • Лідери США та Китаю зустрілись у Сан-Франциско в межах саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС). Зокрема, Джо Байден і Сі Цзіньпін домовились про "відповідальну" конкуренцію.
  • Попри незмогу підтвердити факт обговорення між лідерами російсько-української війни, Володимир Зеленський позитивно оцінив їхню зустріч. За його словами, вона була "хорошою" для нашої держави.
  • Водночас МЗС Китаю заявило, що переговори Джо Байдена і Сі Цзіньпіна не змінили позиції країни щодо російсько-української війни. Пекін досі називає це "українською кризою".