Головна консультантка Українського інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко сказала 24 Каналу, що відсутність такої комунікації може призвести до сумних наслідків. Зокрема, у питанні Тайваню, який досі підтримують США.

До теми США хочуть відновити військові зв'язки з Китаєм: яка загроза може їх об'єднати

Однак на цю зустріч не покладають якихось великих сподівань, тому що вона все ж таки багатостороння. АТЕС – це об'єднання 21 економіки, тому тут буде дуже багато зустрічей між усіма лідерами.

Я не очікувала б ніякого предметного обговорення між Джо Байденом і Сі Цзіньпіном ані російсько-української війни, ані питання КНДР та його співпраці з Росією. Будуть радше дипломатичні, філософські заяви без якоїсь конкретики,
– зазначила Гриценко.

Яка головна мета Китаю

Для Сі Цзіньпіна є вагоміші проблеми, ніж потенційна військова інтервенція на Тайвань. Ідеться про труднощі всередині країни.

Тепер Китай переживає не найкращі часи в розвитку своєї економіки. У них високий рівень безробіття – вони навіть не публікують статистику,
– пояснила Гриценко.

За її словами, Пекін готовий виправляти свої помилки, зокрема відкрити ринок для іноземних інвесторів. Найімовірніше, саме це питання обговорюватимуть на саміті КНР – ЄС, який відбудеться на початку грудня.

Чого очікувати від зустрічі Байдена і Сі: дивіться відео 24 Каналу

Який стан китайської економіки: останні новини

  • Наприкінці жовтня відтік капіталу з Китаю сягнув рекордного значення. За межі країни вивели 53,9 мільярда доларів, що сильно вдарило по юаню.
  • Крім того, у другій економіці світу не бачить потенціалу Vanguard. Американська компанія з управління активами заявила, що припиняє свою роботу в країні.
  • З огляду на ситуацію, що склалась, Китай не проти мати справу з Росією. З березня 2022 року Пекін продав країні-агресорці дрони та компоненти до них на суму понад 12 мільйонів доларів.