Про це 24 Каналу розповів політолог Володимир Фесенко. Він припустив, на які питання міг би, за бажання, вплинути Папа Римський Франциск.

Детальніше Зброя, ППО та підтримка Італією переговорів щодо вступу в НАТО: звернення Зеленського

Фесенко наголосив, що зустріч Володимира Зеленського та Папи Римського була спрямована на те, аби розставити пріоритети та пояснити, хто агресор, а хто жертва в цій війні.

Треба донести до понтифіка українську позицію. Це не тільки позиція президента України, але це і позиція українського народу, суспільства щодо закінчення війни,
– додав спікер.

Україні не потрібні посередники

Політолог переконаний, що важливо було нагадати Папі Римському, що багато парафіян в Україні чекають його візиту. Цей приїзд став би найпотужнішим мирним жестом Папи Римського.

До того ж важливо було б нагадати Папі, як ставляться до католицизму в Росії. Адже там розглядають Ватикан як історично ворожу силу. Мовиться не лише про зневагу, а й про агресивне ставлення.

Дуже правильно під час візиту було підкреслено, що нам потрібні не посередники, а потрібен справедливий мир. І от позиція України, яким має бути справедливий мир, нагадування про формулу миру президента Зеленського – це відбулося під час зустрічі,
– зауважив аналітик.

Фесенко проаналізував зустріч Зеленського та Папи Римського: дивитися відео

Роль в гуманітарних питаннях

На зустрічі, зокрема, обговорювалися й гуманітарні питання, підкреслив політолог. Ватикан може зіграти важливу роль в цьому. Зокрема, мовиться про повернення до України дітей, яких викрали окупанти.

В Україні є багато людей, що належать до католицької та греко-католицької конфесії, і тому такий активний контакт між Україною та Ватиканом має бути. Але, попри це, в нас є своя позиція в цій війні, про яку Папі Римському нагадали,
– резюмував Фесенко.

Що відомо про зустріч Зеленського і папи Римського