Це вже вдруге за цей рік глава Кремля приїздить у гості до свого "угорського друга", йдеться у статті Der Spiegel під назвою "Зустріч двох ворогів ЄС".

Те, що Орбан конфліктує з Євросоюзом, робить його привабливим для Путіна, зауважує для видання Штефан Майстер, експерт із Росії у німецькому Товаристві міжнародної політики (DGAP).

Читайте також: У Росії прогнозують нову війну як результат зустрічі Сурков – Волкер

Громадськість не посвятили у деталі цієї зустрічі Орбана та Путіна, проте, на думку аналітиків, вони обговорювали ціну на російський газ, який поставляється в Угорщину, а також добудову угорської АЕС "Пакш".

Це підтвердив і російський лідер, коротко відзвітувавшись щодо розмови із прем'єр-міністром Угорщини.

Ми (Росія і Угорщина – "24") співпрацюємо у великих проектах, в тому числі у сфері енергетики. Що стосується фінансування відомого проекту "Пакш" воно забезпечене. Це 12 мільярдів доларів. На початку наступного року ми можемо почати роботу вже на майданчику,
наводить слова Путіна Irish Times.

"Поки два лідери розмовляли за зачиненими дверима, угорські опозиційні партії скаржилися на відсутність прозорості навколо візиту, що типово для відносин цих країн. Так, наприклад, розширення АЕС "Пакш" ведеться без публічного тендеру і засекречено на 30 років. А інші активісти перед візитом Путіна нанесли на деякі вулиці Будапешта назви радянських часів, щоб висловити свій протест проти впливу Кремля на Угорщину", йдеться у публікації ірландської газети.

Економічні угоди між Росією і Угорщиною "абсолютно непрозорі", оскільки обидва політики "провадять політику за зачиненими дверима", стверджує Петер Крек, політолог і директор угорського аналітичного центру Political Capital Institute.

"Угорщина найважливіший партнер Росії із дестабілізації Євросоюзу. Росія використовує Угорщину як "свого роду таран проти антиросійських санкцій ЄС", – додає Крек.

Однак, за твердженням журналіста Фабріціо Драгосея, президент Росії може стати для Орбана занадто "незручним другом".

США наклали на Москву нові, дуже жорсткі санкції, та й європейські санкції залишаються надовго принаймні, поки Росія не змінить свій тон щодо України. (...) Таким чином, угорський прем'єр загнав себе у пастку зв'язками з Росією, а вона може виявитися занадто незручним другом. Звичайно, газ, нафта і атомна енергія безумовно важливі. Але Угорщина ризикує опинитися у ще більшій ізоляції в ЄС,
– пояснює кореспондент у статті для Corriere della Sera.

Читайте також: Путін таємно зустрівся з кумом Медведчуком у Криму, – ЗМІ