У суботу, 15 вересня, заступник командира 3-ої ОШБр Максим Жорін пояснив, чому звільнення від російських загарбників Андріївки було вкрай важливою операцією. За його словами, ЗСУ крок за кроком рухаються до оточення Бахмута.

Дивіться також Кожному "світить" по 10 років: хто з колаборантів допомагав окупантам в організації "виборів"

Звільнення Андріївки відкрило дорогу на Бахмут

Як констатував Жорін, без деокупації Андріївки оточити Бахмут було б просто-таки неможливо в найближчій перспективі.

Окрім того, це місто має залізничну дорогу, контроль над якою створив би опорну лінію, що забезпечила б для ЗСУ плацдарм для подальшого наступу.

Завдання українських сил на цьому напрямку – оточення Бахмута. Без Андріївки досягти цього неможливо. Бої за цей населений пункт були дуже складними. Ворог постійно перекидав резерви, бо для нього навіть думка про втрату Бахмута – це кошмар,
– йдеться у повідомленні.

Водночас там зазначено, що під час боїв за Андріївку було знищено чималу кількість особового складу та техніки противника.

"Багато хто не вірив, що це завдання нам під силу. Однак 3-тя ОШБр справилась, вкотре показавши свою силу. І насамперед це стало можливим завдяки нашим бійцям", – наголосив заступник командира.

Більше контексту

  • У Генштабі Збройних Сил ще вранці 15 вересня підтвердили деокупацію Андріївки. Зауважимо, що цей населений пункт розташований на південь від Бахмута. Важкі бої за нього тривали не один тиждень.
  • Разом з тим у 3-тій ОШБр розповідали, що в районі цього села було розбито вщент 72 ОМСБр російської армії. Власне, відправився до Кобзона і начальник бригадної розвідки, і три комбати, і майже вся піхота.
  • Також в Інституті вивчення війни вранці 16 вересня констатували, що в російських загарбників погіршилась ситуація на південь від Бахмута. Окрім звільнення Андріївки, ЗСУ здобули успіх в районі Кліщіївки.