15 вересня 2008 року – під стінами Lehman Brothers хаос – найбільший інвестиційний банк Америки оголосив про банкрутство. Працівники з речами покидають будівлю фінустанови.

Із боргом у понад 600 мільярдів доларів банк запустив маховик наймасштабнішої фінансової кризи з часів великої депресії. Вона швидко розрослася до світових масштабів і потягнула на дно решту великих банків, а разом з ними і біржові індекси. Світ вступив у глобальну рецесію.

А почалось усе з іпотечної кризи у США. Банкіри видавали кредити на житло навіть людям із низькими доходами. З'ясувалось, платити за боргами змогли далеко не всі. У підсумку, бульбашка на ринку нерухомості луснула.

Та чи може масштабний крах повторитися нині, 7 років по тому? Найгарячіші точки сьогодні – Греція та Китай. І, якщо першу поки вдається гасити траншами від МВФ, то друга – досі розгорається.

Читайте також: Скільки державного боргу припадає на кожного українця

Всього за кілька днів літа китайські біржі спромоглися втратили трильйони доларів. Легкі гроші, які можна заробити на біржі, привели на ринок сотні недосвідчених інвесторів. Тільки уявіть, більшість із них навіть не має вищої освіти.

Останні події у Китаї вкрай важливі, адже слабкість однієї з найбільших економік означатиме і спад у світі вцілому. Під удар потраплять країни, що торгують з Піднебесною: продають нафту, метали та іншу сировину.

Втім експерти кажуть – надто хвилюватися не варто. Ринок цінних паперів у Китаї доволі малий. До того ж слабо зв'язаний із реальною економікою. А крім цього влада країни запевняє, що вже вжила необхідні для стабілізації заходи.