Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк, коментуючи зустрічі західних лідерів з Путіним на саміті G20.

За його словами, наразі недостатньо інформації, щоб зробити висновки, до чого домовились лідери західних країн – Барак Обама, Ангела Меркель і Франуса Олланд під час двосторонніх зустрічей із Путіним. Але сьогодні всі намагаються знайти якесь спільне рішення щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

В той же час, як зазначив Микола Давидюк, раніше експерти і ЗМІ писали, що зустріч західних лідерів на саміті G20 з Путіним для обговорення України без нашої участі – поразка. Це неправильно, вважає він.

Європейські лідери і США не організовували спеціальні зустрічі без України. G20 – один з майданчиків, де вони зустрічаються стабільно. І якщо на цих зустрічах обговорюють Україну, то це не є якоюсь поразкою. Захід використовує будь-яку можливість, щоб знайти мирні спільні рішення для врегулювання кризи і припинення російської агресії проти України,
– зауважив він.

Щодо нового формату переговорів, то, як підкреслює політичний експерт, Росія сама зацікавлена в тому, щоб вийти з конфлікту на Донбасі і частково в Сирії. Але Москва нічого не говорить про Крим. Про Крим зараз взагалі ніхто не говорить. Тому, на його думку, це теж не буде універсальним рішенням.

Але треба бути відвертими. Всі чекають президентських виборів у США. Зрозуміло, що Обама хотів би вирішити позитивно два питання – Сирії і України – і спокійно покинути посаду президента. Але, вочевидь, Путін сподівається на перемогу Дональда Трампа і своє посилення в переговорах по Україні,
– зауважив Давидюк.

За його словами, Кремль хоче вийти з цих конфліктів, щоб зняти частину санкцій. Зараз у Росії великий дефіцит держбюджету. За прогнозами економістів, 2019 рік може стати найгіршим для неї за останні 20 років. Тому Москві треба зараз робити певні кроки, щоб можна було зняти санкції і заробити гроші.

Крім того, зауважує експерт, у Росії йде парламентська виборча кампанія і потрібно показувати якусь динаміку. Тому Путін може із себе ліпити образ миротворця у вирішенні конфлікту на Донбасі, стане говорити, що нібито долучався до його вирішення.

Читайте також: Саміт G20: зрозуміло про зустріч світових лідерів і наслідки для України

В той же час, на переконання Давидюка, Путін, з однієї сторони, начебто бере учать у переговорах, а з іншої – жорстко виторговує свої преференції. Але він насправді тягне час. Адже через рік-два в Європі, зокрема в Німеччині і Франції, пройдуть вибори. Російський президент розраховує, що в результаті отримає за столом переговорів більш лояльних до себе політиків.

Путін зараз намагається, так би мовити, награти собі нових партнерів, вигідних йому на майбутніх переговорах. Але це його плани, і не факт, що вони збудуться. Тому він спеціально затягує час, щоб за столом переговорів отримати більш лояльних американського і європейських лідерів. Наразі Путін може піти на якісь поступки, якщо вдасться зняти санкції. Хоча він теж розуміє, що при такому складі переговорної групи йому не пробачать Крим і війну на Донбасі,
– підкреслив Давидюк.

Нагадаємо, 4-5 вересня в китайському місті Ханчжоу проходить саміт G20, в рамках якого лідери західних країн провели двосторонні зустрічі з Путіним щодо врегулювання ситуації в Сирії і Україні. Як повідомили ЗМІ, зустріч Путіна і Франсуа Олланда була невдалою.