Прем'єр Іспанії Маріано Рахой відмовився визнати референдум, йдеться в огляді преси Наталії Лебідь для сайту "24".

Читайте також: Єврокомісія визнала референдум у Каталонії незаконним

Референдум у Каталонії викликав обурення не лише офіційного Мадрида. Акцію не підтримали також і структури Євросоюзу. Так, у Єврокомісії заявили, що Каталонія опиниться за межами Євросоюзу, якщо вийде зі складу Іспанії. Про це у Брюсселі заявив речник Єврокомісії Маргарітіс Схінас.

Ми вже повторювали позицію, якої дотримується Комісія, що подібні референдуми мають бути організовані у відповідності з конституцією Іспанії. Але це означатиме, що територія, яка виходить (зі складу країни) знайде себе за межами ЄС,
– сказав Схінас.

"Однак поза питанням щодо легальності цієї ситуації Єврокомісія вірить, що зараз час для єдності та стабільності, а не розділеності та роздроблення", – додав він.

Тим часом міністр юстиції Іспанії Рафаель Катала 2 жовтня нагадав про те, що його країна може скористатися своїм конституційним правом та скасувати автономію Каталонії, якщо її регіональний парламент проголосить незалежність. "Існує 155-та стаття конституції. Ми застосуємо усю силу закону. Нашим обов'язком є вирішення проблем і ми це зробимо, навіть якщо певні заходи будуть болісним. Але якщо хтось проголосить незалежність, ми змушені будемо сказати їм, що вони не мають права цього робити",– наголосив Катала.

Однак, не зважаючи на подібні застереження, прем'єр Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що протягом найближчих днів направить результати референдуму до каталонського парламенту, де вирішиться питання суверенітету регіону.

Детальніше читайте у публікації: Маріано, підРахой! Реакція світу на референдум у Каталонії та його наслідки для Іспанії