Таку заяву зробив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, передає прес-служба російського МЗС.

"Чи підтримує Росія пропозицію України ввести миротворців ООН на російсько-український кордон? Краще сформулювати питання інакше. Цю пропозицію вніс президент Російської Федерації Володимир Путін, і вона була обумовленою тим, що вже багато місяців СММ ОБСЄ в Україні має проблеми із забезпеченням безпеки своїх спостерігачів", – підкреслив дипломат.

Читайте також: В поданому Росією проекті резолюції немає ніякої миротворчості, – Єльченко

За його словами, багато місяців не виконується домовленість про розведення сил і засобів сторін на лінії зіткнення.

"Навіть поки остаточно не оформлено як території зон безпеки три перших "пілотних" зони, в яких повинно було відбутися розведення. Останній з цих трьох "пілотних" районів – станиця Луганська – ніяк не може опинитися в статусі території, де розведено сили та засоби сторін, тому що наші українські колеги, представники уряду України та Верховного суду України, кожен раз вимагають, щоб розведенню сил і засобів передували сім днів повної тиші. Спостерігачі ОБСЄ вже, по-моєму, вісім разів офіційно фіксували і підтверджували наявність тижневої паузи в бойових діях. Вони пропонували негайно здійснити розведення в станиці Луганській. Щоразу київська влада заявляла, що статистика ОБСЄ розходиться з їхньою власною, і за їхніми даними, один раз хтось подеколи стріляв", – додає очільник МЗС РФ.

Водночас Лавров наголошує, що Україна категорично бойкотує та саботує виконання доручень лідерів "Нормандської четвірки", та чути постійні скарги на те, що спостерігачів ОБСЄ піддають ризику: їх не пускають в якісь райони для проведення патрулювання.

"При цьому статистика ОБСЄ говорить про те, що такі проблеми з доступом спостерігачів ОБСЄ (випадки перешкоджання їхнього доступу) накопичуються на стороні українського уряду. Подібні випадки відбуваються щонайменше удвічі частіше на боці, який контролюється ЗСУ ніж на боці самопроголошених "ДНР" і "ЛНР". Якщо є проблема із забезпеченням безпеки спостерігачів, то ми, як сказав російський президент, готові підтримати не раз висловлювану ідею про те, щоб створити миротворчу місію ООН під назвою "Місія ООН з охорони спостерігачів СММ ОБСЄ". Всі домовленості Мінського процесу і наступних самітів "Нормандського формату" в Парижі і Берліні в 2015-2016 роках називали розведення сил і засобів на лінії зіткнення головним пріоритетом. Ми пропонуємо ухвалити в Раді Безпеки ООН рішення про те, що як тільки таке розведення відбувається, туди направляються спостерігачі ОБСЄ, а разом з ними (для їхньої охорони) там розгортаються сили та засоби ООН", – зауважив російський міністр.

Читайте також: Бойовики "ДНР" б’ють на сполох через можливе введення миротворців на Донбас

Крім того, міжнародний голос Кремля зазначив, що конкретні параметри таких сил і засобів "Місії ООН з охорони спостерігачів СММ ОБСЄ", включно з узгодженням національних контингентів, з яких країн будуть представленими учасники цієї Місії, має бути узгоджено сторонами конфлікту, тобто це передбачає обов'язкову залученість до цього процесу "ДНР" і "ЛНР" .

Коли наші українські колеги говорять про те, що вони готові до того, щоб таку миротворчу місію розгорнули на Донбасі, але починати нібито треба не з лінії роз'єднання, а з кордону між Росією і Україною на всій її довжині, то це не тільки очевидне пересмикування, але і пряме перекручення Мінських домовленостей, в яких прямо сказано, що межа повністю переходить під контроль України, коли та виконає все, під чим підписався її очільник Порошенко, включно з вирішенням всіх політичних питань внутрішньоукраїнського кризи. Це передбачає закріплення в Конституції України, в тому числі на постійній основі, особливого статусу цих районів Донбасу, проведення амністії всіх учасників подій, які відбулися відразу після "державного перевороту" та антитерористичної операції, оголошеної Києвом, проведення виборів на територіях "ДНР" і "ЛНР". Наша пропозиція про розміщення сил Місії ООН стосується головного принципового пріоритету, який було визначено як такий ще в Мінських угодах і неодноразово підтверджувався лідерами "Нормандського формату" - розведення сил і засобів на лінії фактичного дотику з тим, щоб в зони безпеки, які утворюються після розведення сил і засобів сторін, увійшли спостерігачі ОБСЄ, а їх охороняли б миротворці ООН,
– резюмував Лавров.

Нагадаємо, 5 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішенню конфлікту на Сході України, тому він сам ініціюватиме відповідний проект резолюції на розгляд Ради безпеки ООН. В Україні дуже скептично оцінили таку заяву очільника Кремля та вбачають тут прихований план.