Селяни вірять, що реформа децентралізації змінить життя у селі на краще.

У селі Нікольське найголовнішою проблемою є розбита дорога, через яку люди лишилися без транспортного сполучення з цивілізацією.

У сусідній Кочубеївці раніше відбувалася справжня війна за приміщення дитячого садочка. Коли фінансування дошкільних закладів поклали на плечі району, установу збиралися закрити. Також болючим питанням тут лишається амбулаторія. Фінансування ні медики, ні пацієнти не бачать.

Несправедливий розподіл коштів для села — головна причина, через яку люди підтримали децентралізацію. У липні 14 населених пунктів об'єдналися в одну громаду. Це дозволено законом.

Головний скарб Кочубеївки і навколишніх сіл — земля, яку орендують фермери. У сільській раді підрахували: після об'єднання із сусідами бюджет громади збільшується у сотню разів. На додачу — цільова державна субвенція. Цього вистачить і на утримання закладів, і на ремонт доріг.

Зараз наш бюджет становить близько 700 тисяч гривень. Але якщо податки надходитимуть до нашої громади, то бюджет складе близько 9 — 12 мільйонів,
— розповів Кочубеївський сільський голова Іван Дудар.

Тепер у Кочубеївці – не сільська, а територіальна виборча комісія. У чотирнадцяти селах Херсонщини, які об'єдналися, обиратимуть одного сільського голову. Той керуватиме старостами.

Автор — Марина Савченко.