Це одна із змін до законопроекту про мирні збори, розповів заступник голови МВС Віктор Ратушняк.

"Це зброя, колючо-ріжучі предмети і предмети, які можуть бути використані для тілесних ушкоджень, боєприпаси, піротехнічні вироби, вибухові, легкозаймисті та ядучі речовини", - сказав він.

Демонстрантам також можуть заборонити приховувати обличчя масками, шарфами, пов'язками чи капюшонами.

"Коли народних депутатів закидали сніжками (2 квітня, після акції за вибори в Києві), виникли складнощі з розслідуванням, бо у порушників були закриті обличчя", - пояснив Ратушняк.

Він також зазначив, МВС ініціює розробку відповідних змін до Кримінального кодексу і Кодексу про адміністративні правопорушення, щоб відповідальність за порушення порядку під час акцій несли не лише хулігани, але й організатори мітингів.

Як уже повідомлялося, передбачається обов'язкове повідомлення органів влади про проведення мітингу за 48 годин до його початку та присутність на акції співробітників міліції.

Заступник голови МВС вважає термін у 48 годин "оптимальним".

"Якщо буде подано дві однакові заявки на проведення акцій в одному місці від двох протиборчих організацій, міліція повинна мати час на підготовку, місцева влада – на те, щоб звернутися до суду з проханням заборонити конфліктні заходи, а суд – на ухвалення рішення", - сказав він.

Проте у комітеті Верховної Ради із питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин не всі підтримали ініціативу МВС із приводу відповідальності для організаторів і учасників акцій.

"Так, у законі можна уточнити перелік небезпечних предметів, але заборону на маски вводити не варто. Як і кримінальну відповідальність для учасників або організаторів мітингу. А то це буде закон, спрямований проти свободи мирних зібрань", - сказав голова комітету УДАРівець Валерій Пацкан.

Нагадаємо, депутат від УДАРу, глава комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерій Пацкан повідомив, що Верховна Рада розглядатиме законопроект про мирні зібрання у вересні 2013 року.