З 1932 року Португалією незмінно керував диктатор Антоніу Салазар, який головним зовнішньополітичним курсом вважав ізоляцію та опору на власні сили. Завдяки політиці ізоляціонізму та диктаторському режиму Португалія до початку 70-х років ХХ століття була найменш розвинутою країною Європи.

Виправити ситуацію вирішили військові. Група заколотників під назвою "Рух капітанів" і не сподівалася на легку перемогу, а готувалася до початку затяжної громадянської війни в країні. Проте португальці, які вже були готові до змін, несподівано підтримали заколотників.

Читайте також: День в історії. 48 років тому на орбіту запустили перший пілотований космічний корабель СРСР

За кілька годин військові повністю захопили владу в країні, чинне керівництво без жодного спротиву здало свої повноваження. Символом революції стала гвоздика – саме цією квіткою вдячні лісабонці прикрашали дула гвинтівок та автоматів повсталих солдатів.

Після путчу Португалія вийшла на довгий та складний шлях реформ. У країні націоналізували всі стратегічні галузі виробництва та прийняли нову конституцію. Зараз Португалія – повноправний член ЄС.