Понеділок у Президента розпочався із зустрічі зі Спікером Палати представників Парламенту Японії — Такахіро Йокоміті. З робочим візитом пан Такахіро відвідав Україну аби подякувати українській стороні за рішення допомогти Японії у ліквідації наслідків катастрофи.

У свою чергу Віктор Янукович запевнив, що Україна й надалі готова допомагати.

"Ми й надалі готові розглядати будь-які звернення офіційного Токіо щодо надання необхідної допомоги", сказав глава держави.

У вівторок, 6 вересня, Віктор Янукович зустрівся з Міністром закордонних справ Словацької Республіки Мікулашем Дзуріндою. Посадовці обмінялися приємними словами та обіцянками й надалі розвивати та поглиблювати українсько-словацькі відносини.

Того ж дня Президент з певною пересторогою заявив про вступ України в Митний союз.

"Ми проводили розрахунки: одні з них показують, що вступ до Митного союзу вигідний для нас, інші, що невигідно. Ми хочемо подивитися, як буде працювати Митний союз через рік-два, як будуть збудовані відносини всередині МС, коли його члени вступлять до СОТ. Якщо це буде вигідне членство і буде політична воля, ми дамо згоду," — сказав Віктор Янукович в інтерв'ю "Комерсант-Україна".

Президент наголосив, що Україна, як і "будь-яка нормальна країна продовжує вивчати це питання і якщо буде необхідність то звернемось до парламенту України, щоб змінити Конституцію, яка на сьогоднішній день прямо забороняє створювати наднаціональні органи та до народу", якщо буде необхідність проведення референдуму.

У цьому ж інтерв'ю глава держави попередив Дмитра Медведєва, який звинуватив країну в "утриманстві" не "вішати на Україну ярлики".

"Я б на місці Медведєва такі ярлики не вішав. Це абсолютно некоректно. Ми не бідні родичі. І не хочемо бути, і не будемо ними ніколи. Ми — незалежна держава", — заявив Віктор Янукович.

Також Президент розказав, скільки для України мало би коштувати “блакитне паливо” і наголосив на готовності вибивати знижки на газ у міжнародних судах.

Цього ж дня на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди 20-річчя незалежності України Віктор Янукович вкотре "ляпнув" не те слово.

“Спотворюються (мабуть замість створюються) умови для розвитку підприємництва”, сказав гарант.

У середу, 7 вересня, відбулася зустріч із заступником Міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Александром Вершбоу, де Президент повідомив, що Україна зацікавлена в подальшому співробітництві з США у форматі стратегічного партнерства.

Цього ж дня Янукович під час засідання Комітету з економічних реформ, пригрозив звільненням міністрів за гальмування реформ.

"Успіх, як і провал, кожної реформи, матиме власне ім’я та прізвище. Коли журналісти задають питання, чи будуть кадрові зміни в Уряді, я хочу сказати: вони обов’язково будуть там, де міністр не виконуватиме свої зобов’язання. І висновки ми зробимо найближчим часом", сказав Президент України.

Четвер, 8 вересня, запам'ятається надовго українцям. Саме цього дня, спікер парламенту Володимир Литвин підписав закон про пенсійну реформу і направив його на підпис Президенту Віктору Януковичу.

Того ж дня глава держави провів телефонну розмову з Президентом Польщі Броніславом Коморовським. Подробиці спілкування не повідомляє жодна із сторін. Лише зазначається, що обговорювали сучасний стан та перспективи переговорного процесу щодо укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Вже 9 вересня відбулася зустріч із колишнім Президентом Польщі, Спеціальним представником Польського головування в Європейському Союзі Александром Квасневським.

"Ми дуже налаштовані на активний діалог з Польщею", — сказав Президент України.

У той час Александр Квасневський, відзначив свій тісний зв'язок з Україною та постійну увагу до подій, що тут відбуваються.

.